آمریکا سطح هشدار امنیتی به شهروندانش درباره سفر به سریلانکا را افزایش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا جمعه 26 آوریل با اطلاع‌رسانی به شهروندانش نسبت به پیامدهای خطرناک مسافرت به سریلانکا در پی سلسله حملات «تروریستی» که این کشور را هدف قرار داده و منجر به کشته شدن 253 تن شده است، سطح هشدار امنیتی درباره سفر به این کشور را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن افزایش سطح هشدار امنیتی به درجه 3 از اصل 4 درجه اعلام کرد به دلیل «تروریسم» در این جزیره، دولت آمریکا توانایی‌های محدودی را برای کمک به شهروندان آمریکایی در سریلانکا در اختیار دارد.

سریلانکا روز جمعه اعلام کرد زهران هاشم، رهبر گروه تندرویی که متهم به نقش داشتن در حملات روز عید پاک در سریلانکا است، در یکی از این سلسله حملات انتحاری که طی آنها 253 تن کشته شدند، خود را منفجر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین در بیانیه روز جمعه خود دستور داد: « فرزندان خانواده‌های کارکنان دولت آمریکا» خاک سریلانکا را ترک کنند.

از سویی بریتانیا، اسرائیل، هلند و دیگر کشورها نیز به شهروندان خود توصیه کردند از رفتن به سریلانکا خودداری کنند، این کشورها همچنین از تمامی شهرندان خود که در این کشور مقیم هستند، خواستند تا خاک این کشور را هر چه زودتر ترک کنند.

استرالیا روز جمعه اعلام کرد که «احتمال می‌رود» حملات دیگری در سریلانکا به وقوع بپیوندد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید