شمار قربانیان حملات انتحاری سریلانکا 106 نفر کمتر از تعداد اعلام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات سریلانکایی تعداد قربانیان کشته شده در انفجارهای تروریستی این کشور را که پیش از این 359 تن اعلام شده بود، به طور قابل ملاحظه‌ای کمتر از رقم پیشین دانسته و اعلام کردند که 235 تن در عملیات انتحاری کشته شدند.

از سوی دیگر خبرنگار «العربیه» در سریلانکا به نقل از سخنگوی پلیس این کشور گزارش داد جمعه 26 آوریل طی ادامه عملیات تفتیش و تعقیب برای دستگیری عاملان انفجارهای اخیر سریلانکا، درگیری‌هایی میان پلیس این کشور با گروه دیگری از افراد مسلح در منطقه سانتهامارو شهر کالمونای به وقوع پیوست.

به گزارش العربیه نیروهای پلیس سریلانکا روز جمعه طی درگیری با افراد مسلح موفق شدند 7 نفر را دستگیر و مقادیری مواد منفجره را در شهر ساماندوری امپرا واقع در شرق این کشور کشف و ضبط کنند.

نیروهای پلیس سریلانکا مقررات منع رفت و آمد را از ساعت 10:00 شب تا 4:00 بامداد به وقت محلی اعلام کردند.

در ساعات اولیه روز یکشنبه گذشته، جایی که صدها تن از مسیحیان روز عید پاک را گرامی می‌داشتند، 7 انفجار خوبنار چندین کلیسا و هتل را در مناطقی از کلمبو، پایتخت سریلانکا لرزاند و ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

وزارت بهداشت سریلانکا در بیانیه‌ای توضیح داد که کادر بیمارستانی تمامی عملیات تشریح را در شامگاه پنجشنبه گذشته به پایان رساند و نتیجه‌گیری کرد که تعدادی از اجساد متلاشی شده قربانیان این حوادث خونین به اشتباه چندین بار به طور مکرر شمارش شدند.

بر این اساس تعداد کشته‌شدگان 106 تن کمتر از آمار اعلام شده 359 تن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم