افزایش کشته شدگان حملات سریلانکا به 359 نفر.. دستگیری بیش از 100 مظنون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شمار کشته شدگان حملات انتحاری روز یکشنبه 21 آوریل سریلانکا، به 359 تن رسید که 45 تن آن‌ها کودک و 40 تن اتباع خارجی هستند.

این در حالی است که پلیس سریلانکا اعلام کرد تا کنون بیش از 100 تن را به ظن ارتباط با این حملات دستگیر کرده است.

گروه داعش مسئولیت این حملات را که 3 کلیسا و 4 هتل را در روز عید پاک هدف قرار داد، بر عهده گرفت.

این اعلام داعش که از راه خبرگزاری اعماق صورت گرفت، پس از آن بود که دولت سریلانکا، دو گروه «تندروی» محلی را مسئول این حملات دانست؛ دو گروهی که «با تندروها در خارج در ارتباط هستند».

برکناری مسئولان امنیتی

خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع گزارش داده که هند پیش از این به مسئولان اطلاعاتی و امنیتی سریلانکایی درباره حملات قریب الوقوع اسلامگرایان تندرو هشدار داده بود.

از سویی ماتیرپالا سیریسینا اعلام کرد فرماندهان نیروهای مسلح را به دلیل ناکامی در اتحاذ تدابیر لازم برپایه گزارش‎های اطلاعاتی، تغییر خواهد داد.

سیریسینا سه‌شنبه 23 نوامبر در سخنانی برای مردم سریلانکا گفت: «ساختار پلیس و نیروهای امنیتی را طی هفته‌های آینده به شکل کامل تغییر خواهم داد. به نظرم فرماندهان موسسات دفاعی طی 24 ساعت تغییر خواهند کرد». او افزود: «مسئولات امنیتی که گزارش‌های اطلاعاتی خارجی را دریافت کردند، مرا در جریان نگذاشتند. باید تدابیر لازم اتخاذ می‌شد. تصمیم گرفتم درباره این مسئولان اقدام قاطع انجام دهم».

از سویی رانیل ویکرمسینگ نخست‌وزیر سریلانکا گفت که محققان نتایج خوبی برای تعیین هویت عامل به دست آورده‌اند. او افزود: «درباره ادعاهای داعش تحقیق خواهیم کرد. ممکن است ارتباطی وجود داشته باشد».

پیش از این دولت سریلانکا اعلام کرده بود که حملات کار دستکم 7 مهاجم انتحاری بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید