نیوزیلند: ارتباطی میان حمله به دو مسجد و انفجارهای سریلانکا وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جاسیندا اردین، نخست وزیر نیوزیلند، سه شنبه 23 آوریل وجود ارتباط میان حمله به دو مسجد و انفجارهای سریلانکا را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری ها اظهارات نخست وزیر نیوزیلند در بیانیه ای که از سوی دفتر وی منتشر شده در واکنش به سخنان راوان ویگوردینی وزیر مشاور دولت در امور دفاعی سریلانکا است که در جلسه پارلمان این کشور گفته بود«تحقیقات اولیه درباره انفجارهای خونبار یکشنبه، آشکار کرد، آن چه اتفاق افتاده اقدامی انتقامجویانه و در واکنش به حمله تروریستی است که نمازگزاران مسلمان در کرایست چرچ را هدف قرار داده بود».

اشاره دو مقام نیوزلندی و سریلانکایی به حمله تروریستی است که ماه گذشته دو مسجد در شهر کرایست چرچ نیروزلند را هدف قرار داد که طی آن 50 تن کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

دولت نیوزیلند اما در واکنش به اظهارات مقام سریلانکایی وجود هر گونه ارتباط میان دو حمله تروریستی را تکذیب کرد.

جاسیندا اردین، نخست وزیر نیوزیلند در اینباره گفت که وی بیان اظهارنظرهایی درباره انفجارهای اخیر سریلانکا و حمله به دو مسجد در کرایست چرچ را درک می کند علی رغم اینکه وی «هیچگونه داده‌های اطلاعاتی که بتوان بر اساس آنها اینچنین ارزیابی کرد را دریافت نکرده است».

این سخنان نخست وزیر نیوزیلند در واکنش به اظهارات وزیر دفاع سریلانکا است که هیچ گونه دلیلی برای ادعای خود مطرح نکرده است.

دفتر نخست وزیری نیوزیلند همچنین در اینباره افزود اینکه «تحقیقات سریلانکا درباره حمله همچنان در مراحل اولیه است» را درک می کند.
شایان ذکر است گروه ترریستی داعش سه شنبه ساعاتی پیش از این مسئولیت حملات خونباری که روز یکشنبه گذشته سریلانکا را هدف قرار داده و 310 کشته بر جای گذاشت را بر عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید