کمدین اوکراینی برنده انتخابات ریاست جمهوری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها، ولادیمیر زیلنسکی یکی از کمدین‌های معروف اوکراین که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور بود، برنده دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین است.

به گزارش منابع خبری، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، اشخاصی که روز یکشنبه 21 آوریل در اوکراین به پای صندوق‌های رای‌دهی شتافتند تا رئیس‌جمهور آینده‌شان را انتخاب کنند، ولادیمیر زیلنسکی کمدین مشهور این کشور را در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری برنده ساخته‌اند.

آقای زیلنسکی که 41 سال عمر دارد و در برنامه‌های تلویزیونی اوکراین برنامه‌ کمیدی اجرا می‌کرد، توانسته است 73 درصد آرا را در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به نفع خودش رقم بزند.

اگر چی نتایج قطعی انتخابات اوکراین تاکنون اعلام نشده اما پترو پروشنکو رقیب اصلی ولادیمیر زیلنسکی، شکست خود را در این انتخابات پذیرفته است.

قابل ذکر است که این نامزد انتخابات اوکراین تا پیش از این مجری و بازیگر کمدی بوده و هیچ‌گونه پیشینه فعالیت یا مدیریت سیاسی نداشته است.

اوکراین پس از نزاع بین غرب و روسیه که موجب الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه شد، اهمیت ویژه پیدا کرد اما هنوز هم یکی از فقیرترین کشورهای اروپای شرقی بشمار می‌رود. این کشور بدلیل قرار گرفتن بین غرب و روسیه هنوز هم در برخی از نقاط اش درگیری جریان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size