شمار کشته شدگان حملات سریلانکا به 290 رسید.. تفکیک یک بمب در نزدیکی فرودگاه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی پلیس سریلانکا دوشنبه 22 آوریل اعلام کرد که شمار کشته شدگان حملات روز یکشنبه به کلیساها و هتل‌ها، به 290 کشته افزایش یافت و 500 تن هم زخمی شده‌اند.

این در حالی است که نیروهای پلیس، یک بمب دست ساز را نیمه شب یکشنبه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی کلمبو پایتخت سریالانکا کشف و خنثی کردند.

یک منبع در پلیس سریلانکا به خبرگزاری فرانسه گفت این بمب «ست ساز» لوله‌ای است که در آن مواد منفجره کار گذاشته بود. این بمب در جاده منتهی به سالن اصلی مسافران فرودگاه کشف شد. کشف این بمب بر فعالیت فرودگاه تاثیر نگذاشت اما تدابیر امنیتی شدیدتری اتخاذ شد.

یکشنبه مناطق مختلف سریلانکا شاهد هشت حمله خونبار بود که تعدادی از کلیساها و هتل‌ها را هدف قرار داد.

کاپیتان جیهان سینیفریانتی سخنگوی نیروی هوایی سریلانکا هم با بیان این‌که بمب کشف شده در نزدیکی فرودگاه «دست ساز» است، افزود: «بمب یک لوله شش فوتی بود که در کنار جاده کشف شد». او تاکید کرد: «این بمب را به پایگاه نیروی هوایی برده و آن را خنثی کردیم».

دستگیری 13 تن

پلیس سریلانکا از دستگیری 13 مظنون به دست داشتن در انفجارهای روز یکشنبه خبر داد.

پلیس در بیانیه رسمی خود هیچ اشاره‌ای به هویت دستگیر شدگان نکرد اما یک منبع در پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت که این افراد در دو موقعیت در کلمبو و نزدیکی آن دستگیر شدند.

او افزود که تمام بازداشت شدگان عضو یک گروه «تندرو» هستند. او اما نامی از این گروه نبرد.

پلیس و منابع دیگر گفتند که همه هشت انفجار روز یکشنبه، انتحاری بود.

سه نیروی پلیس هم در نتیجه یک انفجار انتحاری هنگام یورش نیروهای پلیس به یک منزل برای دستگیری شماری از مظنونان، کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size