207 کشته و صدها زخمی در حملات روز عید پاک در سریلانکا: شمار قربانیان رو به افزایش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیش از 207 نفر روز یکشنبه 21 آوریل 2019 در نتیجه یک سری از انفجار که کلیسا‌ها و هتل‌های محل برگزاری عید پاک در سریلانکا را هدف قرار دادند، جان باختند. در این حملات دست کم 450 نفر نیز زخمی شدند. آمار کشته‌ها و قربانیان هر لحظه رو به افزایش است.

پلیس سریلانکا اعلام کرد 6 انفجار 3 هتل مجلل و کلیسایی در کولومبو پایتخت سری‌لانکا و دو کلیسا در نزدیکی پایتخت را هدف قرار دادند. پلیس پیش از این درباره احتمال حملات انتحاری هشدار داده بود. نخست‌وزیر سریلانکا خواستار برگزاری نشست فوری کمیته امنیت ملی کشورش شد.

به گزارش آسوشیتدپرس یک مقام پلیس سریلانکا که نخواست نامش فاش شود، گفت که به نظر می‌رسد دو انفجار از مجموع 6 انفجار، توسط مهاجمان انتحاری صورت گرفته باشد.

روزنامه دیلی‌میرور نیز تصاویری از درون کلیسای سان‌آنتونی منتشر کرد که مردم هراسان در حال فرار را نشان می‌دهد.

آسوشیتدپرس گزارش کرد انفجار کلیسای سان‌آنتونی در کولومبو، هنگام برگزاری نیایش عید پاک رخ داد و همزمان دو انفجار دیگر، کلیساهای سان سباستین در منطقه نیگومبو، در شمال پایتخت و کلیسای زیون در منطقه باتیکولوا، در شمال کولومبو را لرزاند.

کلیسای سان سباستیان بلافاصله پس از انفجار در صفحه فیسبوکش به انگلیسی نوشت: «به کلیسای ما حمله شد. خواهش می‌کنیم اگر یکی از اعضای خانواده شما در این کلیسا حضور دارد، برای کمک بشتابید.»

یک شاهد عینی به نام الکس آگیلیسیون که هنگام انفجار در نزدیکی کلیسای سان آنتونی بود، گفت که ساختمان‌ها در نتیجه انفجار لرزیده و تعدادی از زخمی‌ها به وسیله آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

تلویزیون محلی سریلانکا نیز تصاویری از آسیب‌های وارد به هتل‌های سینامون‌گرند، شانگریلا و کینگسبری را منتشر کرد. در تصاویر تلویزیونی دیده می‌شود که در اثر انفجار، سقف، درب‌ها و پنجره‌های کلیسای سان سباستیان منهدم شده و مجروحان توسط مردم به محلی دور از محل حادثه منتقل می‌شوند.

مقامات امنیتی سریلانکا گفتند که تحقیقات درباره این انفجارها را شروع کرده‌اند و پلیس نیز مناطق پیرامون را بلافاصله مسدود کرد.

بخش اعظم مردم سریلانکا بودایی هستند ولی اقلیتی مسیحی کاتولیک که تعداد آنها 1.2 میلیون برآورد شده نیز در این کشور 21 میلیون نفری زندگی می‌کنند. بودایی‌ها 70 درصد، هندوها 12 درصد، مسلمانان 10 درصد و مسیحیان 7 درصد جمعیت سریلانکا را تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید