سلفی با گوریل‌ها توجه جهان را به خود جلب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو محیط‌‌بان پارک ملی حیات وحش کنگو، یک عکس سلفی از خود و دو گوریل منتشر کرده‌اند که تشابه شیوه ایستادن گوریل‌ها با یکدیگر و با خود محیط‌بان‌ها توجه بسیاری از رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب کرده و باعث بازنشر گسترده این تصاویر شده است.

این تصاویر که در پارک ملی حیات وحش ویرونگا در جمهوری دموکراتیک کنگو ثبت شده‌اند، دو محیط‌بان محلی را نشان می‌دهند که توانسته‌اند هنگام کار با گوریل‌ها لحظه‌ای را ثبت کنند که گوریل‌ها دقیقا مثل آدم‌ها ژست گرفته و منتظر ثبت تصویر هستند.

در این پارک ملی بیش از 600 محیط‌بان فعالیت می‌کنند که گوریل‌هایی به وزن 400 پوند را آموزش داده و از آنها نگهداری می‌کنند.

تصویر سلفی با گوریل‌ها که روز پنج‌شنبه 18 آوریل 2019 در فیس‌بوک منتشر شد، تا کنون 14 هزار بار بازنشر و 12 هزار بار لایک شده است. محیط‌بانی که این تصویر را منتشر کرد، در توضیح آن نوشت: «روزی دیگر در محل کار» ویکی از کاربران در پاسخ به او نوشت: «چه محل کار زیبایی... ممنونم برای کار خوبی که می‌کنید.»

براساس آنچه در وبگاه این پارک حیات وحش آمده، این مکان در نتیجه جنگ و درگیری‌های مسلحانه در دو دهه اخیر به شدت آسیب دید و از این رو آنچه محیط‌بانان برای نگهداری گونه‌های جانوری انجام می‌دهند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این زنان و مردان محیط‌بان پس از کسب آموزش‌های لازم، زندگی خود را در معرض خطر قرار داده تا از گونه‌های جانوری نادر و ارزشمند این پارک ملی محافظت و نگهداری کنند. گوریلای کوهی که از جمله موجودات در خطر انقراض است، از گونه‌هایی است که در این پارک نگهداری می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید