الکساندر نواک: روسیه میزان تولید نفتش را هماهنگ با توافق اوپک کاهش می‌دهد

مشاور وزیر انرژی سعودی: تا پایان امسال بازار نفت به خوبی متعادل خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه شنبه 20 آوریل در یک کنفرانس خبری در مسکو به خبرنگاران گفت کشورش میزان تولید نفت خود را هماهنگ با توافق درباره تولید نفت که میان سازمان اوپک و همپیمانان آن حاصله شده است، کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک منبع آگاه در بخش نفت گفت که تولید روزانه نفت روسیه از آغاز ماه آوریل امسال تا روز 18 ماه جاری به میزان 11.24 بشکه در روز رسیده است.

از سوی دیگر ابراهیم المهنا، مشاور وزیر انرژی سعودی نیز روز گذشته ضمن اشاره به امکان تمدید توافق برای کاهش تولید نفت بنا بر اوضاع بازار، پیشبینی کرده بود که تا پایان سال جاری بازار نفت به خوبی متعادل شود.

المهنا طی مشارکت در اجلاس نفت در پاریس گفت:« امسال، ما شاهد اجرایی شدن توافق اوپک پلاس بودیم و احتمال می‌رود با توجه به اوضاع بازار توافق کاهش تولید نفت تمدید شود».

سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک و دیگر تولید کنندگان بزرگ نفت به رهبری روسیه توافق کردند تا از روز اول ژانویه 2019 روزانه 1.2 میلیون بشکه نفت تولیدی را به منظور ایجاد تعادل در بازار و با هدف حمایت از بهای نفت خام در بازارهای جهانی، کاهش دهند.

این توافق کاهش تولید نفت اعضای اوپک و روسیه همچنین با هدف واکنش جزئی به افزایش تولید نفت شیل آمریکا صورت می‌گیرد.
روسیه از میزان 11.41میلیون بشکه نفت تولیدی روزانه خود در ماه اکتبر سال 2018 تعهد کرده بود تا 228 هزار بشکه نفت در روز کم کند که این خط اساسی در راستای اجرای توافق کاهش تولید هماهنگ با سازمان اوپک است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید