پس از 15 ساعت آتش کلیسای نتردام خاموش شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آتش‌نشانی پاریس پایتخت فرانسه سه‌شنبه 16 آوریل اعلام کرد آتش‌سوزی کلیسای تاریخی نتردام پس از حدود 15 ساعت به کلی خاموش شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، گابریل بلوس سخنگوی آتش‌نشانی پاریس در کنفرانسی خبری گفت: «آتش به طور کامل خاموش شد. ما اکنون در مرحله ارزیابی وضعیت هستیم».

او افزود: «آتش به سرعت به سقف چوبی رسید».

کلیسای جامع نتردام بنایی تاریخی است که حدود 800 سال پیش در مساحت هزار متر مربع ساخته شده است.

بلوس گفت که نیروهای آتش‌نشانی در ساعت‌های صبح، بر برج‌های دو ناقوس غول‌پیکر تمرکز کردند و مطمئن شدند به آن‌ها آسیبی نخواهد رسید. او افزود: «ماموریت اکنون کنترل پایه‌ها و ستون‌های ساختمان است تا مطمئن شویم از جایشان تکان نخورده‌اند و هر آتش زیر خاکستر احتمالی را خاموش کنیم. حدود 100 نیروی آتش‌نشانی تمام امروز را در ساختمان خواهند ماند».

حدود ساعت 7 بعد از ظهر دوشنبه، آتش‌سوزی بزرگی در کلیسای تاریخی جامع نتردام پاریس روی داد و تا کنون به فرو ریختن برج کلیسا و سقف آن انجامیده است. ارتفاع این برج 93 متر است.

تا کنون دلیل حتمی این آتش‌سوزی اعلام نشده اما گروه‌های آتش‌نشامی احتمال داده‌اند که حادثه مرتبط با کارگاه‌های ترمیمی بوده که در کلیسا فعال هستند. این حادثه چند روز پیش از جشن‌های مسیحیان کاتولیک به مناسبت عید پاک روی داد.

آتش به پشت‌بام کلیسا رسید که به قرون وسطی باز می‌گردد و به سرعت آتش برج غول‌پیکر آن را فرا گرفت که فرو ریخت و سپس تمام سقف از میان رفت.

سخنگوی کلیسا گفت احتمالا چارچوب چوبی کلیسا هم فرو ریخته باشد و در این صورت گنبد کلیسا نیز در خطر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید