شوهر سلما هایک متعهد به پرداخت 113 میلیون دلار برای بازسازی کلیسای نتردام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسوا هانری پینو میلیادر فرانسوی و شوهر سلما هایک بازیگر سینمای هالییود متعهد به تقدیم 100 میلیون یورو (حدود 113 میلیون دلار) برای بازسازی کلیسای تاریخی جامع نتردام پاریس شد؛ کلیسایی که شامگاه دوشنبه 15 آوریل، بخش‌هایی از آن را آتش منهدم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پینو که ریاست هیئت مدیریه مجموعه کرینگ مالک شمالی از برندها همچون «گوچی» و «ایو سن لورن» را بر عهده دارد، اعلام کرد «یک میلیون یورو» برای «باز سازی کامل نتردام» تقدیم خواهد کرد.

بنا بر این بیانیه، قرار است این مبلغ را «شرکت سرمایه‌گذاری ارتیمیس» که خانواده پینو مالک آن است، پرداخت کند.

حدود ساعت 7 بعد از ظهر دوشنبه، آتش‌سوزی بزرگی در کلیسای تاریخی جامع نتردام پاریس روی داد و به فرو ریختن برج کلیسا و سقف آن انجامیده است. ارتفاع این برج 93 متر است. آتش پس از 15 ساعت با تلاش آتش‌نشانی خاموش شد.

تا کنون دلیل حتمی این آتش‌سوزی اعلام نشده اما گروه‌های آتش‌نشامی احتمال داده‌اند که حادثه مرتبط با کارگاه‌های ترمیمی بوده که در کلیسا فعال هستند. این حادثه چند روز پیش از جشن‌های مسیحیان کاتولیک به مناسبت عید پاک روی داد.

آتش به پشت‌بام کلیسا رسید که به قرون وسطی باز می‌گردد و به سرعت آتش برج غول‌پیکر آن را فرا گرفت که فرو ریخت و سپس تمام سقف از میان رفت.

سخنگوی کلیسا گفت احتمالا چارچوب چوبی کلیسا هم فرو ریخته باشد و در این صورت گنبد کلیسا نیز در خطر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید