تحریم‌های آمریکا علیه ایران به ایتالیا رسید.. جریمه سنگین یک بانک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بانک ایتالیایی Unicredit به دلیل نقض تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران، مجبور خواهد شد یک میلیارد و 300 میلیون دلار به عنوان جریمه به وزارت خزانه‌داری آمریکا پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا دوشنبه 15 آوریل اعلام کرد با بانک Unicredit برای پرداخت جریمه یک میلیارد و 300 میلیون دلاری به خاطر نقض تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، به توافق رسیده است. بانک Unicredit یکی از بزرگترین بانک‌های ایتالیا به شمار می‌آید.

سایرس فنس دادستان منطقه منهتن هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که بانک Unicredit در دادگاه نیویورک، به حواله صدها میلیون دلاری به شکلی غیر قانونی از راه بانک‌های منهتن به کشورها و سازمان‌های تحت تحریم اعتراف خواهد کرد.

بانک ایتالیایی در این باره به تسویه‌ای با وزارت دادگستری، وزارت خزانه‌داری، بانک مرکزی آمریکا، دادستان منهتن و اداره خدمات مالی نیویورک رسیده است.

این جریمه به دلیل اقدام بانک ایتالیایی در دادن اجازه به ایران به انجام معاملات بانکی میان سال‌های 2007 و 2011 وضع شده است؛ معلاتی که به شکل محرمانه بدون ذکر نام ایران صورت گرفته است.

به گزارش رویترز، بانک ایتالیایی مامور شده بود صدها میلیون دلار را به نمایندگی از ایران و کشورها و سازمان‌های تحت تحریم دیگر از راه دو نمایندگی خود در منهتن و نیویورک حواله کند.

نوامبر 2018 هم مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری که به همراه استیون منوچین وزیر خزانه‌داری برگزار کرد، از وضع تحریم‌هایی جدید علیه صنعت نفت، بانکداری، خطوط هوای و حمل و نقل ایران خبر داد. در این تحریم‌ها نام 50 بانک و حدود 200 شخصیت حقیقی و حقوقی درج شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید