یک زن با پیروزی در تورنومتر گلف موجب شگفتی مردان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنیفر کوپکو با پیروزی در تورنومتر آماتور آگوستای زنان موجب شگفتی مردان شد. تورنومتر آماتور آگوستا، نام يك دوره مسابقات ملی گلف یک باشگاه در آمریکا است.

بر اساس گزارش رویترز، یکشنبه 14 آوریل 2019، تا پیش از این، مردان تصور می کردند زنان توانایی شرکت و پیروزی در این تورنومتر را ندارند، اما جنیفر با پیروزی خود در هفته گذشته، مردان را متعجب کرد. تا جایی که انعکاس این خبر هنوز ادامه دارد.

گری پلیر، که تا کنون سه بار قهرمان تورنومتر ملی گلف آگوستا بوده است.

در هر سه بار گفته بود: هرگز اجازه نخواهم داد زنان وارد این میدان شوند. بلکه از هر جای دنیا که باشند فقط می توانند تماشاگر این تورنومتر باشند.

برای چندین سال بود که بر سر عضویت زنان در این تورنومتر کشمکش زیادی بود و زنان خواستار تغییر این طرز تفکر قدیمی درباره حضور زنان در میادین ورزشی بودند، تا اینکه در سال 2012 اولین زن موفق شد عضو این تورنومتر شود.

این زن نه تنها توانست قدرت بازی خود را در مسابقات ملی آگوستا ثابت کند، بلکه در سطح قهرمانان مرد بازی کرد و شهرت بسیاری به دست آورد.

دبورا آنتونی، رییس فدراسیون CEO گفت: فکر می کنم آنچه مهم است این قدم بزرگ است که زنان توانستند قابلیتهای خود را در جایی که قهرمانان می ایستند نشان دهند.

در سومین روز مسابقات مردان که روز شنبه گذشته بود، روسای این تورنومتر ملی آگوستا، تصمیم گرفتند، تغییرات عمده ای در مسابقات زنان ایجاد کنند تا شکاف جنسی پاک شود.

ویکی نول و پام بایرانت، دو زن گلف باز اهل سلمنت کارولینای جنوبی، وقتی وارد تورنومتر حرفه ای ها شدند، این مسابقه را به سخره گرفتند و گفتند: در تورنومتری بازی می کنیم که حتی لاین رختکن مردان آن از زنان درازتر است.

بایرانت که اعتقاد دارد در آگوستای زنان تغییر ایجاد خواهد کرد، افزود: تورنومتر زنان عوض خواهد شد. شاید هم از مردان سبقت بگیرند.

ریک کارونات نیز از دیگر زنان شرکت کننده بود که معتقد است آینده زنان در این رشته روشن خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید