عریض‌ترین هواپیمای جهان اولین پرواز خود را با موفقیت انجام داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بزرگترین هواپیمای جهان از نظر مسافت بین دو بال روز شنبه 13 آوریل 2019 اولین پرواز خود را در صحرای موهاوی در کالیفورنیا با موفقیت انجام داد.

به گزارش خبرگزاری «د ب ا»، شرکت استراتولونش که این هواپیمای غول‌پیکر را از دو بدنه جداگانه متصل به هم ساخته، گفت که هواپیمایش دو ساعت و نیم بر فراز صحرای موهاوی پرواز کرد. مسافت بین دو سر بال این هواپیما 117 متر است.

جان فلوید، رئیس شرکت استراتولونش، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «چه پرواز اول خوبی. پرواز امروز ماموریت ما در ساخت جایگزینی برای سامانه‌هایی که از روی زمین به پرواز در می‌آیند را تقویت می‌کند.»

شرکت استراتولونش در سال 2011 از سوی پاول الین، که با بیل گیتس در تاسیس شرکت مایکروسافت شریک بود، تاسیس شد و هدف آن ممکن کردن پرتاب ماهواره‌ها به فضا از مدار و از طریق هواپیماها است. در حال حاضر موشک‌ها از روی زمین وظیفه رساندن ماهواره‌ها به فضا را بر عهده دارند.

هواپیمای غول‌پیکر استراتولونش روز شنبه از فرودگاه هوافضای موهاوی در 150 کیلومتری شمال لس‌آنجلس پرواز کرد و تا ارتفاع 5 کیلومتری بالاتر رفته و مانورهای پروازی و فرود را انجام داد.

جودی الین، خواهر بنیانگذار فقید این شرکت، گفت: «همه می‌دانیم که پل از دیدن دستاورد تاریخی امروز به خود می‌بالید. این هواپیما یک دستاورد مهندسی بزرگ است و به همه آنها که در این زمینه کار کرده‌اند، تبریک می‌گوییم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size