.
.
.

لانه کردن چند زنبور عسل در چشم یک زن و تغذیه از اشک‌هایش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پزشکان در تایوان، در چشم یک زن، چهار زنبورعسل کشف کردند که از آب داخل چشمان وی تغذیه می‌کردند.

بر اساس گزارش گاردین، چهارشنبه 10 آوریل 2019، زنی به نام تیوانس که منزلش نزدیک قبرستان است، به بیمارستان منتقل شد که از ورم چشمانش درد می‌کشید و فکر می‌کرد که مبتلا به یک عفونت شده است. اما این زن 29 ساله و پزشکش وقتی متوجه شدند که چهار زنبور عسل در زیر پلک‌هایش زندگی می‌کنند و از اشک چشمانش تغذیه می‌کنند، به شدت هراسان شدند.

پزشکان بیمارستان دانشگاه فویین تایوان اظهار کردند: «این رویداد برای اولین بار است در جهان اتفاق می‌افتد و توانستند با موفقیت زنبورها را زنده بیرون بکشند.»

دکتر هانگ چی تینگ، رییس بیمارستان، طی یک کنفرانس خبری گفت: «هنگام معالجه، ابتدا پاهای حشره را دیدم و سعی کردم تمام بدنش را بدون اینکه به آن ضربه‌ای بزنم بیرون بکشم. این زن، در ابتدا فکر می‌کرد خاک در چشمانش افتاده و برای همین مرتب آنها را می‌شست اما صبح دوباره دردش شروع شد.»

در نتیجه دکتر هانگ تصمیم گرفت چشمانش را معاینه کند و همان زمان زنبورهای عسل را دید که در چشمان زن غلت می‌زنند و از نمک آب چشمانش تغذیه می‌کنند. این نوع زنبور عسل روستایی کوچک، بعد از افول تعدادشان به 90 درصد، در لیست گونه‌های در حال انقراض طی بیست سال اخیر ثبت شده است.

نوع یادشده به جز در مواقع خطر، نیش نمی‌زند در نتیجه خطرناک نیست و معمولا در کوهستان‌ها و نزدیک قبرستان‌ها لانه و کندوی خود را می‌سازد.