کودک هندی که برای درمان جوجه‌ای شتافت ستاره شبکه‌های اجتماعی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک کودک شش ساله در ایالت «میزورام» در شمال شرق هند با دو چرخه‌اش بطور ناگهانی یک جوجه همسایه را زیر گرفت و این جوجه را برای درمان به شفاخانه انتقال داد.

اعضای خانوادگی این کودک گفته‌اند، پس از این رویداد این جوجه جان داده بود، اما این کودک شش ساله نمی‌دانست و از والدین‌اش خواست که این جوجه را برای درمان به بیمارستان انتقال دهند.

روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» گزارش داد، سرانجام خود این کودک هندی به یک دست‌اش جوجه و در دست دیگراش تمام پول‌اش که 10 روپیه هندی بود به بیمارستان رفته و از پزشکان خواست که این جوجه را درمان کنند.

براساس این گزارش، پزشکان بیمارستان به این کودک گفتند که برای نجات این جوجه نمی‌توانند کمک کند. این کودک با گریه به خانه برگشت و با 100 روپیه دوباره به نزد پزشکان رفته و بازهم درخواست کمک کرد تا این جوبه را نجات دهند اما بالاخره فهمید که جوجه جان باخته است.

هنگام ورود این کودک به بیمارستان، یک پرستار از او عکس گرفت و آن را در فیسبوک به اشتراک گذاشت. این عکس را بزودی ده‌ها هزار نفر به اشتراک گذاشته و اقدام این کودک شش ساله را تحسین کردند.

این کودک شش ساله هندی از بابت این کار انسانی‌اش از سوی مدرسه‌ای که در آن درس می‌خواند نیز تشویق شد و جایزه دریافت کرد.

کار این کودک هندی توجه شهروندان دیگر کشورها را نیز به خود جلب کرد. عبدالله حنیف، کاربر افغان در فیسبوک نوشت: «کسانی که امروز دلیل جنگ، خونریزی و وحشت هستند باید بدانند که وجدان شان مرده است زیرا این طفل اوج انسانیت را به نمایش گذاشت و نشان داد که وجدان بیدار چی سلوک و صفاتی دارد».

هما آذر صیام کاربر فارسی زبان دیگر نوشت: «از همین سن باید فرزندان را به انسانیت و ترحم آشنا ساخت، تا جامعه‌ی عاری از خشونت و تنفر به وجود آید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید