نخست‌وزیر نیوزلند صورتحساب زنی که کیف پولش را جا گذاشته بود، پرداخت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می‌رسد اخبار خوب درباره جاسدینا آردن، نخست‌وزیر نیوزلند تمامی ندارد و او قرار است هر روز با یک کار جدید توجه دنیا را به خود جلب کند.

در آخرین نمونه از کارهای قابل توجه نخست‌وزیر نیوزلند، روزنامه گاردین گزارش کرد یک مادر نیوزلندی در حالی که دو کودک خود را به همراه داشت، زمانی که قصد پرداخت صورتحساب یک فروشگاه مواد غذایی را داشت متوجه شد کیف پولش را جا گذاشته و زنی که پشت سر او در صف ایستاده بود، گفت که او صورتحساب را می‌پردازند آن زنی کسی نبود جز جاسدینا آردرن.

زنی نیوزلندی به نام هلن برونیس در صفحه توئیترش نوشت که خانم آردرن صورتحساب دوستش را پرداخت کرد. او نوشت: «ما همه دوستش داریم و دو روز پیش صورتحساب دوستم را در یک فروشگاه پرداخت کرد، زیرا که دوستم کیف پولش را جا گذاشته بود و همراهش دو کودک گریان بودند.»

جاسیدنا آردرن در یک برنامه تلویزیونی صبحگاهی این داستان را تایید کرد. مجری برنامه از او در این‌باره پرسید و او پاسخ داد: «بلی این اتفاق افتاد.» مجری از او پرسید که چرا به آن زن کمک کرده و آردرن در پاسخ گفت: «زیرا او یک مادر بود.»

نام نخست‌وزیر نیوزلند پس از آن بر سر زبان‌ها افتاد که در قبال حمله خونبار مسجد نور در این کشور، موضعی تحسین‌برانگیز اتخاذ کرد و با مسلمانان ابراز همبستگی کرد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی با تمجید از شیوه برخورد دولت نیوزلند با حادثه کشتار مسجد نور، در صفحه توئیترش نوشت: «نیوزلند امروز شهدای دو مسجد را تشییع کرد و دولت این کشور در کمال حکمت با این موضوع برخورد کرد و نخست‌وزیر این کشور با برخورد صادقانه‌ و مهربانانه‌اش با این حادثه تروریستی که احساسات همه مسلمانان را جریجه‌دار کرد، احترام یک و نیم میلیارد مسلمان را کسب کرد. جاسدینا آردرن متشکریم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید