حبس ابد برای ایرانی‌تبار قاتل زنی آلمانی که نمی‌خواست دوست دخترش شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دادگاهی در آلمان مرد ایرانی‌تباری که زنی آلمانی را به خاطر اینکه نمی‌خواست دوست دخترش باشد کشته بود به اشد مجازات محکوم کرد.

به گزارش دویچه وله این مرد 44 ساله که زن 36 ساله آلمانی را در شهر دوسلدورف آلمان به قتل رسانده بود به حبس ابد محکوم شد. علی‌اکبر شاهقلی که «عاشق» این زن بود در اواخر مرداد پارسال او را با ضربات چاقو در خیابان به قتل رسانده و به اسپانیا گریخته بود.

بر اساس این گزارش دادگاه جنایی شهر دوسلدورف آلمان روز پنجشنبه 4 آوریل، این مرد را به جرم کشتن زنی با ضربات چاقو به حبس ابد محکوم کرد.

این مرد که علی‌اکبر شاهقلی نام دارد و 44 ساله است پس از کشتن زن 36 ساله آلمانی در خیابان از محل قتل گریخت. پلیس شهر دوسلدورف برای دستگیری این قاتل فراری عکس شبیه‌سازی او را در شهر و در رسانه‌ها منتشر کرده بود.

دویچه وله گزارش داد که نامه‌های عاشقانه پیدا شده در خانه این زن نشان دهنده آن بودند که علی‌اکبر شاهقلی عاشق او شده بوده و با شنیدن پاسخ منفی دوستی از طرف این زن او را با چندین ضربه چاقو از پای در آورده است.

پیش از قتل علی‌اکبر شاهقلی که در کیوسکی در نزدیکی خانه این زن کار می‌کرد، علاوه بر نامه‌های عاشقانه دسته‌گل نیز به خانه این زن فرستاده بود.

بر اساس این گزارش «ادعای علی‌اکبر شاهقلی دال بر داشتن بیماری روانی مورد پذیرش دادگاه قرار نگرفت و قاضی دادگاه او را به اشد مجازات در آلمان محکوم کرد که حبس ابد است.»

راینر دریز، قاضی پرونده، روز پنج‌شنبه در هنگام قرائت حکم در دادگاه دوسلدورف گفت که علی اکبر شاهقلی این زن را به قتل رسانده چون او نمی‌خواسته دوست دخترش شود. قاضی این عمل را اقدامی "خودخواهانه افراطی" خواند و گفت که این عمل "اصول همزیستی انسانی" را مورد سوال قرار داده است.

علی‌اکبر شاهقلی اعتراف کرد که مقتول را در ماه اوت سال ۲۰۱۸ میلادی در بخش مرکزی شهر با ضربات چاقو کشته است. قاتل گفت که این زن به صراحت خواسته بود که با او تماس نگیرد، شماره تلفن او را در تلفن همراهش مسدود کرده بود و به او گفته بود که او را مورد تهدید و آزار قرار داده است.

این زن به علی‌اکبر شاهقلی گفته بود: «باید دست از سر من برداری وگرنه از تو به پلیس شکایت می‌کنم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size