یک کمدین برنده دور نخست انتخابات ریاست جمهوری اوکراین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های اوکراینی، ولادیمیر زلنسکی، کمدین اوکراینی موفق شد در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری اوکراین پس از شمارش 40 درصد آراء شمارش شده، 30.4 درصد آراء را از آن خود کند.

انتخابات ریاست جمهوری اوکراین روز یکشنبه 31 مارس برگزار شد که پس از شمارش 40 درصد آن، زلنسکی 30.4 درصد، پترو پروشنکو، رئیس جمهوری کنونی اوکراین 16.65 درصد آراء و یولیا تیماشنکو 13.13 درصد آراء را به خود اختصاص داده‌اند.

پراشنکو اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری اوکراین براساس استانداردهای سازمان امنیت و همکاری اروپا برگزار شده است اما هیچ کدام از کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور نتوانستند آراء لازم برای پیروزی در دور اول این انتخابات را بدست آورند.

قابل ذکر است که به دلیل بسته شدن مکان‌های رای‌گیری در روسیه و عدم برگزاری انتخابات در «دنباس» که تحت کنترل کی‌یف نمی‌باشد، 7 الی 10 میلیون نفر از شهروندان اوکراین نتوانستد در انتخابات شرکت کنند.

مردم اوکراین، کشوری درگیر با جنگ و به شدت تحت تاثیر مشکلات اقتصادی منتظر نتیجه نهایی انتخاباتی هستند که با توجه به پیشتاز بودن یک کمدین فاقد تجربه سیاسی به سختی می‌توان برنده آن را پیش‌بینی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید