یونکر به بریتانیا: کاسه صبر اتحادیه اروپا در باره «برگزیت» لبریز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا شامگاه یکشنبه 31 مارس 2019 طی سخنانی در بروکسل با هشدار به بریتانیا در باره روند «بریگزیت» گفت، اتحادیه اروپا در قبال روند خروج بریتانیا صبر و بردباری زیادی از خود نشان داد اما کاسه صبر اتحادیه اروپا دیگر در حال لبریز شدن است.

یونکر در مصاحبه‌ای با شبکه ایطالیایی «رای 1» گفت :«ما بردباری زیادی در قبال دوستان بریتانیایی‌مان به خرج داده‌ایم اما صبر ما رو به اتمام است. امیدوارم که بریتانیا در چند ساعت یا چند روز آینده به توافقی درباره این مسئله (برگزیت) دست یابد ما تاکنون فهمیدم که پارلمان بریتانیا با چه چیزی مخالفت می‌کند اما نمی‌دانیم بر چه چیزی موافق خواهد کرد».

یونکر در باره احتمال اجرای یک رفراندم مجدد بر سر «برگزیت» در بریتانیا، گفت: «این موضوع تنها به بریتانیایی‌ها مربوط می‌شود، آنها هستند که باید تصمیم بگیرند که چگونه به این مسئله خاتمه دهند».

منابع رسانه‌ای بریتانیا می‌گویند، نخست وزیر بریتانیا ممکن است با ناامیدی‌های جدید مربوط به موافقت بر سر «برگزیت» روبرو شود.

این منابع روز یکشنبه پیش‌بینی کردند که احتمال استعفای برخی از وزرای ترزا می در روزهای آینده بسیار زیاد است.

روزنامه ساندی تایمز نوشت: «رفع خطر استعفای کابینه وزیران که ترزا می نخست وزیر بریتانیا با آن مواجه است به عملکرد او و نحوه خروجش از اتحادیه اروپا در روزهای آینده او بستگی دارد».

حداقل 6 وزیر مهم در کابینه ترزا می، از طرفداران باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند این شش وزیر احتمال دارد که اگر موضوع برگزیت بیش از این مدت حل نشود، استعفاء خواهند داد.

پارلمان اروپا تاکنون 3 بار با نحوه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالفت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید