فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • این دو نفر 42 سال را بی‌گناه در زندان ماندند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بی‌گناهی دو زندانی آمریکایی که 42 سال پیش به اتهام قتل راهی زندانی در ایالت فلوریدای شمالی شدند، ثابت شد و آنها پس از آنکه بخش زیادی از عمر خود را در زندان گذرانده بودند، با چشمانی اشک‌بار از زندان خارج شدند.

  این دو نفر کلیفورد ویلیامز 76 ساله و هوبرت ناثان مایرز 61 ساله هستند، در سال 1976 متهم شدند که دو زن به نام‌های ژانت ویلیامز و نینا مارشال را کشته‌اند. دادگاه در آن زمان تنها براساس شهادت یک افسر پلیس این افراد را گناهکار شناخت. وکلای این دو زندانی در آن زمان نتوانستند ثابت کنند که هنگام حادثه، این دو نفر در یک مهمانی شبانه بوده‌اند و علیرغم نبود هیچ دلیل مادی، قاضی بنا به شهادت یک افسر پلیس این دو نفر را به زندان افکند.

  یک گروه ویژه بررسی صحت احکام قضایی در دادستانی کل در سال 2017 اذعان کرد که دیگر به احکام صادر شده، باور ندارد. فردی در سال 1994 و در بستر مرگ اعتراف کرده بود که قاتل اصلی اوست و کلیفورد ویلیامز و هوبرت ناثان مایرز بی‌گناه به زندان رفته‌اند.

  ویلیامز پس از شنیدن حکم برائتش با چشمان گریان گفت که تنها آرزویش یافتن افراد باقی‌مانده از خانواده‌اش و دیدار با آنهاست. مایرز نیز گفت که آزادی نعمت بزرگی است و علیرغم اینکه 41 سال بی‌گناه در زندان مانده، هیچ کینه‌ای از کسی به دل ندارد.

  بازبینی این پرونده در راستای اقدامات دفتر دادستانی شهر جاکسونویل برای بررسی مجدد پرونده‌هایی که گمان می‌رود مربوط به افراد بی‌گناه است، صورت گرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران