.
.
.

هشدار آمریکا به کشورهای آسیایی درباره دور زدن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام ارشد آمریکایی جمعه 29 مارس ضمن هشدار به کشورهای آسیایی درباره دور زدن تحریم‌های ایران، گفت ایالات متحده آمریکا اصرار دارد تا مالزی، سنگاپور و دیگر کشورها را از محموله‌های نفت ایرانی منع شده و روشهایی که ایران برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر آن، بهکار می‌برد، به طور کامل آگاه سازد.

به گزارش خبرگزاری رویترز سیگال ماندلکر، معاون وزارت خزانه آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و رصد اطلاعات مالی در سنگاپور به خبرنگاران گفت:«ایالات متحده آمریکا طی این هفته فشارهای سنگینی را بر ایران اعمال کرده است».

وی همچنین ضمن اشاره به رایزنی‌های خود در سنگاپور و مالزی افزود:« مهم و ضروری است که این کشورها دیدگاه مهمی داشته باشند تا نسبت به شناسایی روش‌های مختلفی که رژیم ایران برای گول زدن جامعه بین‌المللی درباره محموله‌های نفتی، به آنها متوسل می‌شود، اقدام کنند».

وی در ادامه گفت که او در روزهای آینده و طی گفتگوهای خود با مقامات دولت‌های مالزی، سنگاپور و هند تلاش‌هایش را برای نشان دادن خطراتی که تعامل با ایران به همراه دارد، متمرکز خواهد کرد.

وی همچنین گفت:« این مرحله از تشدید فشارها در پی فشارهایی است که بر ایران اعمال میشود و در هفته گذشته اقدامات تحریمی را علیه دانشمندان هستهای، آژانسهای هسته‌ای ایران و شخصیت‌های کلیدی دیگری که با موسسات سابق تسلیحات هسته‌ای وابسته رژیم ایران همکاری داشته‌اند، اعمال کردیم».

سیگال ماندلکر، همچنین گفت که آمریکا در هفته جاری اقدامی را علیه شبکه‌ای که در طرح ایران برای دور زدن و فرار از تحریم‌ها مشارکت داشته، اعمال کرده است.

وی در اینباره توضیح داد که این شبکه شامل شرکت‌هایی است که مقر آنها در چندین کشور از جمله ترکیه قرار دارند.

معاون وزارت خزانه آمریکا درباره ونزوئلا نیز گفت:« ایالات متحده آمریکا شدیدترین فشارها را بر دولت نیکولاس مادورو، رییس جمهوری (ونزوئلا)، اعمال می‌کند».