.
.
.

سازمان ملل متحد: یک چهارم جمعیت ونزوئلا به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان ملل متحد روز جمعه 29 مارس در گزارشی مربوط به اوضاع ونزوئلا از وجود شرایط بحرانی و افزایش موارد ابتلا به بیماری‌ها به دلیل سوء تغذیه در این کشور خبر داد.

در این گزارش آمده است که 24 درصد از مردم ونزوئلا (بالغ بر 7 میلیون نفر) به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این گزارش سازمان ملل متحد به نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا تحویل داده شد که مسئولیت اوضاع کنونی کشورش را متوجه، خوان گوایدو رهبر مخالفان و رییس پارلمان این کشور و از طرفی دیگر تحریم‌های آمریکا کرده است.

بنا به گزارش 45 صفحه‌ای سازمان ملل درباره اوضاع بحرانی ونزوئلا که محتوی بر دادهها و اطلاعات ارائه شده از دانشگاهای این کشور است، در سال 2018 بیش از 94 درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر زندگی می‌‍کنند که از میان آنها 60 درصد در فقر مطلق به سر می‌برند.

مصرف انواع گوشت، سبزیجات و شیر در ونزوئلا میان سالهای 2014 تا 2017 به شکل قابل ملاحظه‌ای تا 77 درصد کاهش یافته است.

بر حسب گزارش سازمان ملل نزدیک به 3.7 میلیون نفر از مردم ونزوئلا از سوء تغذیه رنج می‌برند این میزان در میان کودکان زیر 5 سال 22 درصد است.
در این کشور بحران زده و به خصوص به علت نبود آب شرب سالم استانداردهای بهداشتی به شدت پایین آمده به طوری که بیماری‌هایی همچون سل، دیفتری، مالاریا و هپاتیت A مجددا ظهور و انتشار یافته است.

سازمان ملل در گزارش خود با اشاره به اینکه بیش از 3.4 میلیون نفر از مردم فنزوئلا در کشورهای مجاور مهاجر یا پناهجو هستند، گفته است، روزانه بیش از 5 هزار تن این کشور را ترک می‌کنند.