.
.
.

در فهرست بهترین مقاصد گردشگری، 2 شهر عربی همسایه لندن شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در فهرست جدیدی که از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا منتشر شد، 2 شهر عربی در میان 10 شهر اول ایستادند.

دبی و مراکش دو شهری بودند که در میان 10 مقصد گردشگری اول جهان در سال 2019 ایستادند، فهرستی که لندن در صدر آن قرار گرفت. هر ساله با آغاز تعطیلات بهار و تابستان گردشگری رونق تازه‌ای می‌گیرد.

در فهرست جدید سال 2019 که براساس نظرات هزاران گردشگر تنظیم شده، مراکش در رده نهم و دبی در رده دهم ایستادند و شهرهایی مانند نیویورک (رده سیزدهم)، هانوی (رده پانزدهم) و توکیو (رده شانزدهم) را پشت سر گذاشتند.

هنگ‌کنگ که سالانه میلیون‌ها گردشگر به خود جلب می‌کند در رده بیست و دوم و سیدنی در رده بیست و چهارم قرار گرفتند. در رده اول این فهرست لندن جای گرفت؛ شهری که به گفته گردشگران بهترین جای دنیا برای گذراندن تعطیلات است. پس از لندن، پاریس در جای دوم ایستاد و رم ایتالیا در رده سوم قرار گرفت. جزیره کریت یونان و بالی اندونزی نیز در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

روزنامه مترو بریتانیا گزارش کرد که وبگاه «تریپ ادوایزر» براساس نظرات مسافران درباره هتل‌ها و اماکت دیدنی شهرهای مختلف دنیا، این رده‌بندی را ارائه کرد. نکته جالب توجه این است که لندن علیرغم قیمت‌های گزاف، ترافیک شدید و صف‌های طولانی برای ورود به موزه‌ها و اماکن دیدنی در رده اول ایستاد.