.
.
.

نخست‌وزیر نیوزلند تهدید به مرگ شد: «تو نفر بعدی هستی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراز همبستگی جاسدینا آردرن، نخست‌وزیر نیوزلند با مسلمان و شیوه برخورد او با حادثه کشتار مسجد نور که تحسین مسلمانان جهان را در پی داشت، مخالفانی نیز برای به همراه آورد و منجر به تهدید او در توئیتر شد.

روز جمعه 23 مارس 2019 فردی با انتشار تصویر یک اسلحه، خطاب به خانم آردرن نوشت: «تو نفر بعدی هستی».

مقامات نیوزلند اعلام کردند تحقیق درباره این تهدیدهات را آغاز کرده‌اند تا صاحب این حساب را شناسایی کنند. آردرن پیش از این نیز در توئیتر تهدید شده بود.

او ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان کشتار مسجد نور، در مراسم تشییع جنازه حضور یافت و دستور داد اذان در سرتاسر کشور پخش شود. او همچنین دسترسی به تسلیحات نیمه‌ خودکار را ممنوع کرد.

در واکنش به شیوه برخورد دولت نیوزلند و شخص نخست‌وزیر با این حادثه، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی در صفحه توئیترش نوشت: «نیوزلند امروز شهدای دو مسجد را تشییع کرد و دولت این کشور در کمال حکمت با این موضوع برخورد کرد و نخست‌وزیر این کشور با برخورد صادقانه‌ و مهربانانه‌اش با این حادثه تروریستی که احساسات همه مسلمانان را جریجه‌دار کرد، احترام یک و نیم میلیارد مسلمان را کسب کرد. جاسدینا آردرن متشکریم».

در حوادث خونبار روز جمعه 15 مارس 2019 در دو مسجد نیوزلند 50 نمازگزار از جمله چند کودک کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. نخست‌وزیر نیوزلند در حالی که حجاب بر سر داشت در مراسم تشییع قربانیان این حادثه حضور یافت.