.
.
.

یک زن بریتانیایی متهم به رانندگی در حالت مستی در دادگاه گفت سعودی مقصر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه «منچستر ایونینگ نیوز» روز جمعه در گزارشی نوشت یک زن بریتانیایی که به دلیل رانندگی در حالت مستی و سرعت بیش از اندازه تعین شده در جاده توسط پلیس بازداشت، هنگام حضور در دادگاه از قاضی خواست تا او را زندان نکند این زن کشور پادشاهی سعودی را باعث رخ دادن چنین اشتباهی برای خودش دانست.

کتی پاکوس، 50 ساله، گفت که او مشروبات الکلی را برای فرار از واقعیت‌های تلخ 12 ماه زندگی در سعودی، مصرف کرده بود.

این زن بریتانیایی گفته است که به مدت 12 ماه به عنوان معلم آشپزی، کیک‌پزی و شکلات‌سازی در شهر جده کار کرده بود.

کتی پاکوس در حالی که بسیار مست بود با خودروی Vauxhall Astra در یکی از خیابان نزدیک خانه‌اش به شکلی خیلی بدی رانندگی می‌کرد وقتی از اهالی محل او را مشاهده کرد فورا به پلیس زنگ زد اما وقتی پلیس رسید او خود را نزدیک خانه‌اش متوقف کرد اما به محض اینکه در خود را باز کرد از شدت مستی نتوانست خود را کنترل کند و به زمین افتاد.

وقتی پلیس با پاکوس صحبت می کرد، قادر نبود روی پاهایش بایستد و سئوال پلیس را ناموزون جواب می داد. یکی از حاضران به پلیس گفت من در تعجبم که این زن با این حالت مستی شدید چگونه توانست تا خانه خود با خودرو رانندگی کند و کسی را در مسیرش نکشد.

پلیس پس از بازداشت او به دلیل رانندگی در حالت مستی او را آزمایش کردند و مشخص شد که او مقدار زیادی مشروبات الکلی نوشیده است و به همین دلیل بطور کلی مست مست بود.

این زن در دادگاه گفت، او به دلیل مشکلات زندگی به نوشیدن مشروبات الکلی روی آورده است او گفت 12 ماه در شهر جده بود و این 12 ماه که معلم آشپزی و کیک پزی بود سختی بسیاری کشید و در نهایت سعودی را مقصر دانست. اما قاضی دادگاه دلایل او را غیر قانع کننده دانست و او را به 12 هفته زندان و پرداخت جریمه نقدی و محرومیت از رانندگی به مدت 3 سال محکوم کرد.

قاضی در صدور حکم گفت جرم پاکوس بیشتر از این حکم صادره در حق اوست اما به دلیل داشتن دو کودک به پاکوس تخفیف داده شد.
پاکوس از سال 2017 تا آخر سال 2018 در جده یکی از شهرهای پادشاهی سعودی زندگی می‌کرد.