.
.
.

ایتالیا.. نجات 51 دانش‌آموز از اتوبوس مدرسه که راننده آن را به آتش کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس ایتالیا چهارشنبه 20 مارس، 51 دانش‌آموز مدرسه‌ای که راننده اتوبوس‌شان احتمالا در اعتراض به سیاست‌های مهاجرتی ایتالیا اقدام به آتش زدن اتوبوس کرد را نجات داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، فرانچسکو گریکو نماینده دادستانی شهر میلان در این باره گفت: «معجزه بود، نزدیک بود کشتاری روی دهد. پلیس بسیار خوب عمل کرد. جلوی اتوبوس را گرفت و دانش‌آموزان را از آن خارج کرد».

او ادامه داد: «نمی‌توان گمان وجود اقدامی شبه‌تروریستی را دور انگشات».

21 دانش‌آموز کلاس دوم متوسطه به همراه 3 بزرگسال، از یک فعالیت ورزشی باز می‌گشتند که راننده اتوبوس با تغییر مسیر اعلام کرد آن‌ها را به گروگان خواهد گرفت.
به گفته بسیاری از دانش‌آموزان، راننده گفت هیچ‌کدام‌شان را زنده نمی‌گذارد.

راننده که به دو پک بنزین و یک فندک مجهز بود، دانش‌آموزان را تهدید کرد، تلفن‌های همراه‌شان را گرفت و آن‌ها را با سیم‌های برق بست.

اما یکی از دانش‌آموزان موفق به تماس با والدینش شد و آن‌ها نیز پلیس را در جریان ماجرا قرار دادند.

نیروهای پلیس اتوبوس را در یکی از خیابان‌ها متوفف کردند، شیشه‌های پشتی‌‌اش را شکستند و موفق به خارج کردن دانش‌آموزان پیش از آتش گرفتن همه اتوبوس شدند.

شاهدان می‌گویند که راننده هنگام آتش‌زدن اتوبوس فریاد می‌زد: «می‌خواهم به ماجرا پایان دهم، می‌خواهم به مرگ در دریای مدیترانه پایان دهم».

هنوز به طور رسمی انگیزه راننده از این اقدام مشخص نشده است اما بسیاری رسانه‌ها نوشتند که او به سیاست‌های مهاجرتی ایتالیا و مرگ تعداد زیادی از مهاجران در دریا اعتراض داشت.

گزارش‌ها می‌گویند راننده 47 ساله و سنگالی‌ الاصل است که از سال 2002 راننده اتوبوس مدرسه بود.

10 تن از دانش‌اموزان و دو بزرگسال به دلیل اسیب ناشی از تنفس دود به بیمارستان منتقل شدند. دست‌های راننده هم در آتش سوخت و او هم تحت درمان قرار گرفت.

وزارت کشور ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال بررسی سلب تابعیت از راننده برپایه قانونی است که اواخر سال گذشته تصویب شد.