فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • موافقت دولت نیوزیلند با تشدید قوانین مالکیت و حمل سلاح

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  جاسیندا اردیرن، نخست وزیر نیوزیلند، دوشنبه 18 مارس موافقت دولت خود با اعمال قوانین شدیدی درباره مالکیت و حمل سلاح را اعلام کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها جاسیندا اردیرن، نخست وزیر نیوزیلند دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت طی 10 روز آینده اصلاحیه‌های مربوط به قانون مالکیت و حمل اسلحه اعلام خواهد شد.

  نخست وزیر نیوزیلند در ادامه کنفرانس خبر خود گفت:« مایلم تا رسانه‌ها و مردم را درباره جزئيات بیشتری درباره آن تصمیم‌ها و تا قبل از نشست آتی شورای وزیران که قرار است روز دوشنبه آینده برگزار شود، مطلع سازم».

  وی همچنین گفت: «بالاخره و طی 10 روز پس از این اقدام تروریستی هولناک، اصلاحاتی را اعلام خواهیم کرد که جامعه ما را امن‌تر خواهد کرد».

  وی همچنین افزود: «تحقیقاتی هم درباره دوره ما قبل حمله و آنچه که می‌توانست انجام شود تا مانع از آن حمله شود، صورت خواهد گرفت».

  نیوزیلند هم‌اکنون و پس حمله مرگبار تروریستی روز جمعه که دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ را هدف قرار داده و منجر به کشته شدن 50 تن و زخمی شدن دهها تن دیگر شده است، در بالاترین سطوح هشدار به سر می‌برد.

  برینتون تارنت، تبعه اسرالیایی و عامل حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند روز شنبه گذشته و هنگامی که دست‌بسته و پیراهنی سفید بر تن داشت، برای تفهیم اتهام به دادگاه احضار شد.

  تارنت که درخواستی برای آزادی با قید وثیقه تقدیم نکرده تا زمان تشکیل دومین جلسه دادگاه در 5 آوریل آینده، در زندان خواهد ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران