.
.
.

صاحب معروف‌ترین تصویر از کشتار مسجد نور درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تصویر مردی که روی برانکارد دراز کشیده و نگاهش به آسمان است و گویی با خدای خود صحبت می‌کند، یکی از معروف‌ترین و ماندگارترین تصاویری است که از کشتار روز جمعه 15 مارس 2019 در منطقه کرایست‌چرچ نیوزلند به ثبت رسید. مردی که تصویر آخرین لحظات زندگی او در این عکس ثبت شده، یک شهروند سعودی به نام محسن المزینی است.

خانواده محسن ‌المزینی در تماس با العربیه خبر دادند که پدر خانواده بر اثر شدت جراحات جان باخت. فراس المزینی، پسر محسن المزینی گفت که پدرش روز جمعه در گذشت.

او گفت که پدر خانواده، یک شهروند سعودی بریتانیایی است و از 25 سال پیش در نیوزلند زندگی می‌کرده و به تجارت مشغول بود. آقای مزینی هنگام مرگ 61 سال سن داشت.

محسن المزینی همسری خارج دارد که او نیز در این حادثه آسیب دیده و این تحت درمان است و از آنجا که بیمارستان محل نگهداری محروجان تحت تدابیر امنیتی شدید قرار داشته و اجازه ورود و خروج افراد به آن داده نمی‌شود، خانواده المزینی هنوز نتوانسته‌اند اطلاعاتی درباره حال همسر پدرشان کسب کنند.

به گفته محسن المزینی عمو و پسرعموهای او اینک در نیوزلند حضور دارند و او پس از موافقت وزارت کشور به نیوزلند سفر خواهد کرد، زیرا که روال عادی ویزای نیوزلند یک روند طولانی و زمان‌بر است.

او گفت که اولین بار تصویر پدرش روی برانکارد را در شبکه‌های اجتماعی دیده و پس از بررسی دقیق آن، مطمئن شده که این تصویر پدر اوست.