فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پارلمان بریتانیا بار دیگر با طرح ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کرد

  نمایندگان پارلمان بریتانیا بعد از ظهر روز چهارشنبه بار دیگر با طرح برگزیت ترزا می نخست وزیر این کشور مخالفت کردند.
  مخالفت مجدد پارلمان بریتانیا فشار سیاسی بر ترزا می را بیشتر خواهد کرد.

  در رای‌گیری روز چهارشنبه 312 نماینده پارلمان در برابر 308 علیه خروج بریتانیا بدون توافق با اتحادیه اروپا رای دادند.

  ترزا می، وزیر امور خارجه بریتانیا، در سخنرانی خود پس از رأی‌گیری در پارلمان گفت، اگر نمایندگان پارلمان با توافقی که در بروکسل با اتحادیه انجام شد موافقت نکنند، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا میتواند به مدت طولانی‌تری به تعویق افتد.

  می افزود: « موافقت به معنای تمدید کوتاه مدت و محدود برای بررسی راهکارهای فنی جهت خروج بریتانیا است. در غیر این صورت ما به مدت طولانی تری نیاز داریم» .

  قرار بود روز 29 مارس سال جاری روز خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا بود اما به دلیل مخالفت پارلمان این کشور بر نحوه خروج تاکنون بر این روز توافق نشده است.

  می به پارلمان پیشنهاد داد تا در باره بریکزیت در 20 مارس نیز رای‌گیری کنند.

  پارلمان بریتانیا اکنون باید درباره خروج بدون طرح و برنامه از اتحادیه اروپا و یا درخواست تمدید مهلت قانونی برای خروج از این اتحادیه تصمیم‌گیری کند.

  تریزا می طی روزهای گذشته در گفتگو و مذاکره با رهبران اتحادیه اروپا از آنها خواست تا برخی تغییرات مورد نظر نمایندگان کشورش را اعمال کنند تا پروسه خروج صورت بگیرد.

  پارلمان بریتانیا تاکنون دو بار طرح ترزا می برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را رد کرده است.

  قرار است می روز پنجشنبه پیشنهاد جدید برای رای گیری مجدد بر طرح توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به مجلس نمایندگاناین کشورش ارائه دهد.

  این در حالی است که اتحادیه اروپا هشدار داده که این اتحادیه ئنمی تواند مهلت طولانی تری برای خروج بریتانیا از اتحادیه در نظر بگیرد.

  ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا شامگاه دوشنبه و پس از دیدار با می اخطار داده بود که اگر این توافق در پارلمان بریتانیا دوباره شکست بخورد فرصت دیگری برای توافق وجود نخواهد داشت.

  می پس از شکست دوباره طرحش که با اختلاف 149 رای روی داد گفت اکنون پارلمان باید برای خروج بدون طرح و برنامه از اتحادیه اروپا رای گیری کند و چنانچه با آن مخالفت کند این بار باید برای درخواست تمدید مهلت خروج از این اتحادیه رای‌گیری کند. این در حالی است که رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا پیش‌تر تاکید کرده بود که به تاخیر انداختن برگزیت بیش از این نمی‌تواند طولانی شود چرا که پارلمان اروپا در ماه ژوئن امسال شاهد برگزاری انتخابات خواهد بود و حضور بریتانیا که در حال خروج از اتحادیه است، در چنین انتخاباتی بی معناست

  تبلیغات