.
.
.

آمریکا بانک‌های حامی رییس جمهوری ونزوئلا را تهدید به تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الیوت آبرامز، فرستاده ویژه رییس جمهوری آمریکا در امور ونزوئلا جمعه 8 مارس تعهد کرد واشینگتن «شبکه تحریم‌های خود علیه ونزوئلا را گسترش داده و در این راستا تحریم‌های بیشتری را بر بانک‌های حامی دولت نیکولاس مادورو اعمال خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز الیوت آبرامز در جلسه بررسی در کمیته فرعی در مجلس سنای آمریکا اعلام کرد « تحریم‌های بیشتری را بر موسسات مالیی که فرمان‌های رژیم مادورو را اجرا می‌کنند اعمال خواهد شد».

ایالات متحده آمریکا به همراه ده‌ها کشور جهان خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رییس جمهوری موقت کشور نفت‌خیز ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند و در این راستا تحریم‌ها برای اجبار نیکولاس مادورو به کناره‌گیری از قدرت افزایش یافت.

این فرستاده آمریکایی کشورهای روسیه و کوبا را به کمک به دولت مادورو و حمایت از آن متهم ساخت.

رسانه‌های غربی طی گزارش‌هایی از ملاقات مکرر فرستاده آمریکایی با جورج اریزا، وزیر خارجه دولت مادورو و گفتگوی سری میان این دو خبر دادند.

مارک گرین، هماهنگ کننده آژانس آمریکایی برای توسعه بینالمللی گفت که اقتصاد ونزوئلا به میزان 50 درصد کوچکتر شده است و ارزیابی ها نشان می دهد که علاوه بر این اقتصاد این کشور در سال جاری نیز به میزان 33 درصد کوچکتر خواهد شد.

مارک گرین در جلسه بررسی در کمیته فرعی در مجلس سنای آمریکا گفته است که بر اساس برخی ارزیابی‌ها وقتی تورم دومیلیون درصدی داشته باشی، آن وقت است که هیچکس و در هر حال قدرت خرید هیچ چیزی را نخواهد داشت و آن وقت است که ناامیدی و بیچارگی عمیق بر همه سایه خواهد افکند».

آبرامز همچنین گفت که بانک جهانی و صندوق بین المللی پول طرح‌هایی با ارزش «میلیاردها دلار» را در صورت رفتن مادورو از قدرت، برای بازسازی اقتصاد ونزوئلا در نظر گرفته‌اند.

الیوت آبرامز، فرستاده ویژه رییس جمهوری آمریکا ونزوئلا را «کشوری اساسا ورشکسته» ندانست و گفت «اگر در رهبری ونزوئلا و سیاست‌های اقتصادیاش تغییری حاصل شود» بسیاری از مردم آماده سرمایه‌گذاری در این کشور هستند.