.
.
.

آمریکا از شورای امنیت خواست تا موضع سختگیرانه‌تری علیه ایران اتخاذ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده آمریکا بعد از ظهر روز پنجشنبه 7 مارس بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا تحریم‌های بین المللی بیشتری علیه ایران اعمال کند

نماینده ایالات متحده ایران را به نقض مکرر قطعنامه 2231 سال 2015 و نیز بی ثبات کردن منطقه خاورمیانه متهم کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد از فعالیت‌های موشکی ایران ابراز نگرانی کرده‌ و خواستار ایجاد محدودیت‌های بین‌المللی وسختگیری بیشتری علیه تهران شد.

جوتان کوهن نماینده موقت آمریکا گفت:«ما از همه اعضای شورای امنیت خواسته‌ایم تا مسئولیت‌های خود را در حفظ صلح و امنیت بین المللی بر عهده بگیرند».

وی افزود:« کشورهای عضو شورای امنیت می خواهیم که در اجرای مجازات واقعی بیشتری علیه ایران به دلیل نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل متحد به ما بپیوندند».

کوهن گفت:«ما باید محدودیت‎های شدیدتر بین‌المللی علیه ایران اعمال کنیم و مانع گسترش برنامه موشکی تهران شویم».

کوهن همچنین نسبت به رفتار بی ثبات کننده ایران در منطقه خاورمیانه هشدار داد. او ایران را به پرتاب سه موشک بالستیک در چند ماه گذشته متهم کرد .

وی گفت ایران در ماه دسامبر گذشته و ژانویه سال جاری نیز به آزمایش و پرتاب موشک‌های بالستیک میان برد دست زده است.

نماینده موقت آمریکا ضمن اشاره به یک آزمایش موشکی ایران و تلاش این کشور برای پرتاب ماهواره از شورای امنیت خواست محدودیت‌های سخت‌گیرانه بین‌المللی را علیه برنامه موشکی ایران از سر بگیرند و پیامدهای واقعی اقدامات ایران را نشان دهند.

کوهن همچنین در پیام خود تأکید کرد، ما نیازمند یک تلاش هماهنگ و گسترده بین‌المللی برای مهار کردن ایران به اینکه عاملی برای تهدید صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی نشود».

گفتنی است که چند هفته پیش اتحادیه اروپا نیز در بیانیه‌ای از فعالیت‌های موشکی ایران، ابراز نگرانی کرده بود آن را مغایر قطعنامه‌های سازمان ملل دانست. اتحادیه اروپا در بیانیه خود خواستار توقف فعالیت‌های موشکی ایران شد.