.
.
.

دختر رییس‌جمهوری سابق ازبکستان از حبس خانگی به زندان منتقل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گلناره کریموا، دختر رییس جمهوری سابق ازبکستان که در حبس خانگی بسرمی‌برد، روز سه‌شنبه 5 مارس به دلیل نقض قوانین حبس خانگی راهی زندان شد.

به گزارش شانل نیوز آسیا، دفتر دادستانی عمومی ازبکستان اعلام کرد که دادگاه حکم جدیدی برای دختر رییس جمهوری سابق این کشور صادر کرده که برمبنای آن باید باقی دوران محکومیت‌اش را در زندان بگذراند.

دادستان‌ ازبکستان اعلام کرده است که کریموا به دلیل نقض تعهدات که شامل «ترک نکردن خانه و استفاده نکردن از انترنت و تلفن است» برای چندمین بار، به زندان فرستاده شد.

وکیل گلناره در توئیتر خود نوشت که کریموا روز سه‌شنبه به اجبار از آپارتمانی که در تاشکند پایتخت ازبکستان در آن زندگی می‌کرد اخراج شده و به زندان فرستاده شد.

وکیل وی نوشت: «او به یک مکان ناشناخته برده شد. مقامات ازبکستان برای اینکه او درخواست تجدید نظر خود را پس بگیرد و تمام دارایی‌ها و حقوقش را در سوئیس واگذار کند مدام او را تحت فشارهای روانی و فیزیکی قرار می‌دهند».

دختر اسلام کریموف رییس جمهوری سابق ازبکستان پس از این که سال‌ها از انظار عمومی دور بود، به دلیل سهامداری در تعدادی از شرکت‌ها از طریق اختلاس، اخاذی و فرار مالیاتی در سال 2018 محکوم به پنج سال حبس خانگی شد.