فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حقه جنگی یونانی‌ها به راهی برای درمان سرطان‌ها تبدیل شد

  ارسال اسب تروآ به درون سلول

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  زمانی که 14 قرن پیش از میلاد مسیح جنگی میان مردم آخایی و کوچ‌نشین‌های یونانی تروآ در گرفت، به ذهن هیچ‌کس خطور نمی‌کرد چند هزار سال بعدتر، حقه‌ای که یونانی‌ها برای غلبه بر آخایی‌ها زده، اسبی چوبی ساخته و چند مبارز خود را درون آن پنهان کردند به روشی تبدیل شود که با آن بتوان انواع بیماری‌های سرطانی و حتی انواع پیشرفته سرطان را درمان کرد.

  پژوهشگران و دانشمندان بریتانیایی به راه‌حلی درمانی برای معالجه سرطان رسیده‌اند که می‌تواند انقلابی در این زمینه به شمار برود. براساس گزارش منتشر شده در مجله علمی ساینس آلرت، این دانشمندان یک آنتی‎بادی سمی ساخته‌اند که به درون سلول‌های سرطانی فرستاده شده و در آنجا باز شده و سلول را منهدم می‌کند. دانشمندان این آنتی‌بادی جدید را «اسب تروآ» نامیده‌اند.

  دانشمندان پژوهشکده بیماری‌های سرطانی لندن می‌گویند زمان آن رسیده این روش درمانی از تجربه‌های بالینی به تجربه‌های حقیقی برسد، زیرا که گمان می‌رود، موفقیت‌های چشم‌گیری در پی داشته و پیشرفت مهمی در این حوزه به شمار آید. پیش از این، اسب تروآی سرطانی روی 147 بیمار مورد مطالعه قرار گرفته تا نتایج و آثار جانبی آن بررسی شود.

  داروی جدید نام tisotumab vedotin به خود گرفته و شامل یک آنتی‌بادی سمی است که می‌تواند سلول‌های سرطانی را از بین ببرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران