فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ خطاب به حزب دموکرات: آمریکا سوسیالیستی نخواهد شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز شنبه 2 فوریه در گردهم‌آیی سالانه محافظه‌کاران این کشور خطاب به گرایش سوسیالیستی دموکرات‌ها گفت که آمریکا سوسیالیست نخواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، ترامپ در سخنرانی روز شنبه به رقبای سیاسی و به‌ویژه «معامله جدید سبز» حزب دموکرات برای حفاظت از محیط زیست حمله کرده و گفت، این برنامه حزب دموکرات عامل ویرانی اقتصاد آمریکا و «احمقانه‌ترین طرح» ممکن است.

  رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد شدید از «طرح بیمه بهداشت عمومی» که از سوی کاندیداهای دموکرات مطرح شده است، آن را عاملی برای افزایش شدید مالیات‌ها دانسته و گفت: «سوسیالیسم هیچ ربطی به محیط زیست، عدالت و رفاه ندارد.»

  وی با مثال آوردن ونزوئلا گفت: «این مدل یادآور قدرت مطلق طبقه حاکمان است. آینده به کسانی که به سوسیالیسم باور دارند، متعلق نیست. آینده متعلق به آن‌هایی است که آزادی را قبول دارند. ایالات متحده هرگز یک کشور سوسیالیستی نخواهد شد.»

  این سخنان در حالی است که برنی سندرز، نامزد جریان چپ حزب دموکرات آمریکا رسما نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 اعلام کرد. الکساندریا اوکاسیو-کورتز، عضو جوان و رسانه‌ای مجلس نمایندگان آمریکا، یکی از نزدیک‌ترین افراد از نظر خط سیاسی به آقای سندرز به شمار می‌رود.

  دونالد ترامپ با حمله به کورتز، وی را یک «دیوانه» خطاب کرد که نقش بزرگی در طرح «معامله جدید سبز» دارد.

  ترامپ وجود گرایش سوسیالیستی در رقبای دموکرات را یک نقطه قوت برای خود توصیف کرد که «شانس وی را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بالا می‌برد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران