.
.
.

پایان بدون توافق نشست ترامپ و کیم جونگ اون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید آمریکا پنجشنبه 28 فوریه اعلام کرد که در دومین دیدار دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که در هانوی پایتخت ویئتنام برگزار شد، توافقی به دست نیامد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ساره سندرز سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در حال حاضر توافقی به دست نیامد، اما تیم دو رئیس‌جمهوری به دنبال برگزاری جلسه‌ای در آینده هستند».

رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهوری آمریکا پنجشنبه در دو کاروان مجزا، محل برگزاری نشست را پس از جلسه‌ای پشت درهای بسته، ترک کردند.

ضیافت ناهار کاری و مراسم امضای توافق هم در لحظه آخری از برنامه نشست حذف شد.

کاخ سفید از اعلام جزئیات بیشتر درباره دلایل تغییر برنامه سر باز زد و تنها خبر داد که ترامپ، کنفرنسی خبری برگزار خواهد کرد.

پیش از این کیم جونگ اون گفته بود چنانچه آماده خلع سلاح اتمی نبود، برای دیدار با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در هانوی پاتیخت ویئتنام حاضر نمی‌شد.

اما درباره اقدام‌های عملی برای محقق شدن این هدف آن‌هم در حالی که دو طرف درباره معنای خلع سلاح اتمی اختلاف نظر دارند، رهبر کره شمالی گفت: «این چیزی است که اکنون درباره آن بحث می‌کنیم».

او همچنین تاکید کرد که از افتتاح دفتر تماس آمریکایی در پیونگ یانگ، استقبال می‌کند.

از سویی، رئیس‌جمهوری آمریکا هم گفته بود توافقی منعقد خواهد کرد که برای کره شمالی و آمریکا خوب باشد.

ترامپ در حالی که کیم جونگ اون در کنارش ایستاده بود، به خبرنگاران گفت: «برای دست‌یابی به توافق هسته‌ای، عجله نمی‌کنیم». او افزود: «ما می‌خواهیم به توافق درستی دست یابیم».