.
.
.

رامی مالک در «حماسه کولی» برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رامی مالک بازیگر آمریکایی مصری تبار، اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خاطر ایفای نقش فردی مرکوری در فیلم حماسه کولی (راپسودی بوهمی) از آن خود کرد.

رامی مالک در مراسم اهدای جوایز اسکار که شامگاه یکشبه 24 فوریه به وقت آمریکا برگزار شد، از رقبای خود یعنی کریستیان بایل، برادلی کوپر، ویلیام دافو و ویگو مورتنسن پیشی گرفت.

رامی مالک هنگام دریافت جایزه اسکار گفت: «واضح‌ترین گزینه برای این نقش نبودم اما گمان می‌کنم موفقیت آمیز بود».

او در حالی از شادی متاثر شده بود، از پدر و مادرش که پیش از به دنیا آمدنش از مصر به آمریکا مهاجرت کردند، تشکر کرد.

او گفت: «مادرم اینجا در سالن نشته است. دوستت دارم. از خانواده‌ام تشکر می‌کنم. پدرم اینجا نیست تا مرا ببیند، اما یقین دارم او از آسمان مرا می‌بیند».

او ادامه داد: «تلاش می‌کنم تصور کنم اگر به رامی کودک گفته می‌شد به اینجا خواهد رسید چه می‌شد؟ فکر می‌کنم مغز این کودک با موهای پیشانس منفجر می‌شد. او به سختی تلاش می‌کرد هویتش را مشخص کند. او می‌خواست خود را بشناسد. من اکنون به تمام کسانی فکر می‌کنم که با هویت‌شان مشکل دارند. ببینید، فیلمی ساختیم به همراه مردی همچون من، مهاجری که زندگیش را بدون هیچ جعل و ترسی گذراند».

او در میان تشویق حاضران گفت: «به داستان‌هایی همچون این نیاز داریم. من فرزند مهاجرانی از مصر هستم. من نسل اول از خانواده‌ام هستم که در آمریکا به دنیا آمده است».

راپسودی بوهمی یا حماسه کولی یک فیلم آمریکایی در سبک زندگینامه‌ای به کارگردانی برایان سینگر و دکستر فلچر و نویسندگی آنتونی مک‌کارتن است که در سال 2018 اکران شد.

رامی مالک در این فیلم در نقش رهبر گروه کوئین، یعنی فردی مرکوری ظاهر شده‌است.

فیلم حوادثی را که طی سال‌های 70 تا اوایل دهه 90 برای مرکوری و گروه کوئین رخ داد را به تصویر می‌کشد.