.
.
.

پمپئو: می‌خواهیم اقدامات خصمانه سلیمانی و روحانی را متوقف کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 14 فوریه 2019 در نشست خبری مشترک با همتای لهستانی‌اش در ورشو گفت که کشور خواستار یافتن راه‌حلی جلوگیری از تهدید جهان به دست تروریسم است و در این راستا می‌خواهد اقدامات خصمانه سلیمانی و روحانی را متوقف کند.

مایک پمپئو گفت که امیدوار است « نشست وزیر برای تقویت صلح و امنیت در خاورمیانه» منجر به ایجاد صلح در این منطقه شود و به یافتن راه‌حلی برای بحران‌های خاورمیانه کمک کند.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که به تلاش برای آینده بهتر خاورمیانه ادامه خواهد داد.

او با اشاره به ایران و حزب‌الله آنها را خطراتی نامید که خاورمیانه را تهدید می‌کنند و گفت که واشنگتن می‌خواهد با وضع تحریم‌های بیشتر، اقدامات خصمانه حسن روحانی و قاسم سلیمانی در خاورمیانه را متوقف کند.

به گفته پمپئو، آمریکا در هفته‌های آینده با پیونگ‌یانگ درباره زرادخانه‌ هسته‌ای این کشور به توافق خواهد رسید و سازوکاری ایجاد خواهد کرد که به خلع سلاح کره‌شمالی بیانجامد.

یاتسیک چاوبتوویچ، وزیر امور خارجه لهستان نیز که کشورش میزبان وزرا و نمایندگانی از 60 کشور جهان است، گفت: «کشورمان خواستار اتخاذ تدابیری است که به امنیت بیشتر منجر شود. اوضاع در خاورمیانه نیاز به توجه بیشتری دارد.»

مایک پمپئو که به همراه چاوبتوویچ ریاست نشست وزیر برای تقویت صلح و امنیت در خاورمیانه را بر عهده دارد در سخنرانی افتتاحیه خواستار گفتگوی بی‌پرده درباره همه موضوعات شد.

او گفت: «ایران خطرناک‌ترین تهدید در خاورمیانه است و جهان نمی‌تواند بدون رویارویی با ایران صلح و امنیت را در خاورمیانه تامین کند، این غیرممکن است.»