.
.
.

ربات‌ها با مهارت‌های دیجیتالی به کمک پزشکان می‌آیند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

90 درصد مشاغل موسسه «خدمات ملی بهداشتی» موسوم بهNHS در بریتانیا طی 20 سال آینده با مهارت‌های دیجیتالی انجام می‌شود. ربات‌ها، هوش مصنوعی و سخنگویان هوشمند مسئولیت‌های بسیار پزشکان را از دوششان بر می‌دارند تا بتوانند وقت بیشتری را به بیماران اختصاص بدهند.

بر اساس گزارش مترونیوز بریتانیا، سه‌شنبه 12 فوریه 2019، اریک توکول، استاد دانشگاه آمریکایی از به کارگیری ربات‌ها و هوش مصنوعی برای کمک به پزشکان خبر داد.

اما برخی معتقدند ربات‌ها ممکن است جای اشتغال افراد را بگیرند در حالی‌که این هوش‌های مصنوعی در واقع به پزشکان و بقیه صاحبان پیشه پیراپزشکی کمک می‌کنند تا بتوانند وقت بیشتری با بیماران سپری کنند تاکنون از دو ربات به نام‌های سیری و الکسا برای مراقبت استفاده شده است.

هر چند استفاده از این سبک تکنولوژی به خاطر خطاهای احتمالی تا کنون به کندی پیش رفته است، اما پیشرفت‌ها در این تکنولوژی می‌تواند قدم‌های ارزشمندی در پزشکی پیش رو بگذارد و باعث شود تا پزشکان وقت بیشتری را صرف تمرکز روی بیماران کنند.

مشاهدات نشان داده که این تکنولوژی می‌تواند در سال، 5/7 میلیون ساعت از زمان سپری شده هر پزشک معالج در بریتانیا را صرفه‌جویی کند.

هوش مصنوعی حتی می‌تواند با بیماران صحبت کند و در مواردی برای کاهش درد بیماران و استرس به آنها کمک کند. همچنین می‌توان این تکنولوژی را برای تفسیر تصاویر اسکن‌های آسیب‌شناسی و افزایش دقت تشخیص استفاده کرد.

همچنین قابلیت رویارویی با بیماری‌هایی مثل سرطان و مدیریت یا کنترل دیگر مشکلات مثل دیوانگی از برنامه‌های این کادر پزشکی است.

امکان ویرایش ژن‌ها به درمان بیماری‌های نادر کمک خواهد کرد و انجام این کار نیاز به نیروی پزشکی مسلط به علم دیجیتالی دارد.

مسئولین NHS همچنین اعلام کردند، ربات‌ها به راحتی صدای انسان را تقلید می‌کنند، بنابراین هنگام صحبت با آنها حواستان جمع باشد زیرا دارید با یک ربات صحبت می‌کنید نه انسان.

دقت و صحت کامل پردازشگرهای این سیستم هوش مصنوعی باید کاملا ثبت شود تا بیماران اطمینان کامل داشته باشند.