.
.
.

بریتانیایی‌ها ممکن است دیگر سیب‌زمینی برای خوردن نداشته باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌های مربوط به امنیت غذایی در بریتانیا نشان می‌دهد ممکن است سیب‌زمینی از بازارهای این کشور ناپدید شده و مردم این کشور ممکن است به دلیل شرایط آب و هوایی دیگر سیب‌زمینی برای خوردن نداشته باشند.

روزنامه دیلی‌میل گزارش کرد که اگر اوضاع آب و هوایی بریتانیا به شکل فعلی ادامه یابد، ممکن است بریتانیایی‌ها دیگر سیب‌زمینی برای خوردن نداشته باشند، زیرا که وجود این ماده خوراکی و تعدادی دیگر از میوه‌جات و سبزیجات به شرایط آب و هوایی بستگی دارد و در تابستان گذاشته شرایط آب و هوایی نامساعدی بر این کشور حاکم بود.

براساس این گزارش‌ها تولید سیب‌زمینی در سال گذشته در بریتانیا در مقایسه با سال قبل از آن 20 درصد کاهش یافته و این امر به دلیل موج گرما و خشکی است که بریتانیا را فرا گرفته بود.

یک نهاد مربوط به اوضاع جوی در لندن هشدار داد که بالا رفتن گرما می‌تواند منجر به تغییرات آب و هوایی شود که در آینده تولید سیب‌زمینی را تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر سیب‌زمینی، انگور نیز می‌تواند از این تغییرات به شدت متاثر شود.

تابستان سال گذشته بریتانیا شاهد موجی از گرما بود که خشکسالی، نبود باران و بالا رفتن چشمگیر گرمای هوایی را در پی داشت. با توجه به شرایط فعلی و بالا رفتن سطح دی‌اکسید کربن در جو زمین و گازهای گلخانه‌ای، هر گونه تغییرات آب و هوایی می‌تواند آثار منفی بسیار شدیدتری در مقایسه با چهل سال پیش از خود به جای بگذارد.