.
.
.

برخی اپلیکیشن‌های آیفون فعالیت‌های کاربران را بدون اجازه ثبت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی اپلیکیشن‌های آیفون که به دست بزرگترین شرکت‌ها ساخته می‌شوند، فعالیت‌های کاربران را بدون اینکه از آنها اجازه بگیرند، ثبت می‌کنند.

بر اساس گزارش سی‌نت، جمعه 8 فوریه 2019، ایرکانادا، ایکسپدیا، هتل دات کام، سنگاپور ایرلاین، ابر کرومبی فیچ و دیگر شرکت برند همپایش به نام هالیستر از این شرکت‌های ثبت شده هستند که روز چهارشنبه در تک کراچ گزارش داده شده‌اند‌ مرتکب چنین خلافی شده‌اند.

اين شركت‌ها به صورت کاملا آشکار، به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها اجازه می‌دهند از تمام عملکردهای کاربران اسکرین شات بگیرند و بنابراین تمام فعالیت‌ها کنترل می‌شوند. یکی از این اپلیکیشن‌ها که از شرکتی به نام گلس‌باکس است، نرم‌افزاری دارد که به داده‌های حساسی پوشیده شده است اما این گزارش اذعان داشته است که آنالیزور اپلیکیشن ایرکانادا همیشه نمی‌تواند در زمینه ثبت اطلاعات کاربران به درستی عمل کند. طبق گفته تک‌کرانچ، برخی از شرکت‌ها اطلاعات ذخیره شده را برای گلس‌باکس می‌فرستند در حالیکه برخی دیگر از آنها، اطلاعات را برای دامین‌های شخصی خود ارسال می‌کنند. همچنین این سایت عنوان کرده، هیچ‌یک از این شرکت‌ها در قسمت قوانین حریم شخصی این نکته را ذکر نکرده‌اند که از اطلاعات اشخاص اسکرین‌شات ثبت می‌کنند.

ابركرامبی به‌تک كرانچ خاطرنشان کرد: «نرم‌افزار گلس‌باکس این اجازه را داده است که هر موضوع مربوط به مشتریان را شناسایی و ثبت کنند.»

سنگاپورآنلاین طی ایمیلی که به سی‌نت فرستاد، گفت: «اطلاعات به کار رفته فقط برای مقاصد عیب‌یابی و فنی بوده است.»

یکی از سخنگویان شرکت اظهار کرد: «این اطلاعات همچنین به حریم خصوصی ما مربوط می‌شوند که در وب‌سایت ما در دسترس است. ما به اطلاعات و حریم خصوصی مشتریانمان خیلی توجه می‌کنیم و کاملا از آنها محافظت می‌کنیم.»