فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو...برای نخستین بار دختری سعودی‌تبار در آمریکا خواننده پاپ شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک هنرمند آمریکایی سعودی‌تبار با نام «BAZMA» برای نخستین بار در آمریکا خواننده پاپ شد.

  بسمه یا (BAZMA) در شهر جده به دنیا آمد و در سن 12 سالگی به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. در آنجا تحصیلات دبستانی و دیبرستانی خود را به پایان رساند. او در نخستین تجربه موفق خود در یک مسابقه‌ موسیقی در شهر لس‌آنجلس شرکت کرد و جائزه پاپ جوانان را ربود.

  بسمه العتیبی خواننده سعودی‌تبار که اکنون 18 سال دارد، در مصاحبه‌ای با العربیه.نت، از زندگی و سفرش به آمریکا و مشکلاتی که به دلیل ندانستن زبان انگلیسی در بدو ورودش به آمریکا با آن روبه‌رو شد سخن گفت. او می‌گوید به خاطر اینکه آموزش زبان انگلیسی برای او آسانتر شود سعی می‌کرد از طریق شنیدن ترانه‌های پاپ کلمات و واژه‌ها را بیاموزد که این زمینه‌ساز علاقه‌مندی او به موسیقی پاپ شد.


  باسمه گفت: «من عاشق پاپ آمریکایی شدم و از سنین نوجوانی شعرهای پاپ آمریکایی را می‌نوشتم و خودم آهنگ‌ها و ترانه‌هایم را می‌خواندم تا اینکه توانستم ترانه‌ای به نام« وودو» تهیه و آن را در چندین جشنواره موسیقی اجرا کردم. بعد از آن همان آهنگ را به شرکت‌های تولید موسیقی ارایه کردم و بالاخره تصمیم گرفتم آلبوم ویژه آهنگ‌های خودم را تولید کنم.


  در سال 2018 تعدادی از آهنگ‌هایم را به کمک یک مهندس صدا تکمیل کردم و توانستم آلبوم ویژه‌ای به نام «FEAR» را منتشر کنم، این آلبوم به طور گسترده در بسیاری از سایت‎ها و بازارها منتشر شد و هم‌اکنون هم در دسترس است.

  بسمه خود را هنرمندی جامع، نویسنده‌ای در زمینه رمان‌ و ترانه‌ به زبان انگلیسی و عاشق موسیقی، خوانندگی و بازیگری معرفی می‌کند. او معتقد است که باید از همه استعدادهایش استفاده کند. او می‌گوید همیشه بهترین بهربرداری را از عامل زمان کرده است. کما اینکه او از میان 100 شرکت کننده در مسابقات اپرا به عنوان دختر

  شایسته خلاقیت‌هایی جهان عرب در سال 2018 انتخاب شد.

  بسمه، که چندی پیش از دبیرستان فارغ التحصیل شد، خود را برای ادامه تحصیل در دانشکده «دراما و موسیقی» آماده می‌کند. او درباره هویت خود می‌گوید :«من از پادشاهی سعودی هستم و از اصل قبایل عتیبه که در جده زندگی می‌کنند. مادر نیز عرب است از قبایل عرب‌های شمال سعودی است. من مورد حمایت بی دریغ خانواده‎ام هستم، امیدوارم مدارک عالی در رشته‌های موسیقی و دیگر هنرها را کسب کنم تا قادر به ارائه کارهای حرفه‌ای در زمینه هنر باشم».


  بسمه تاکنون چهار بار در مسابقات موسیقی شرکت کرده و هر چهار بار جایزه دریافت کرد. اولین مشارکت او در لوس‌آنجلس، بار دوم در تکزاس، بار سوم در آتلانتا در ایالت جورجیا و چهارمین حضور او در مسابقه شایستگان و افراد باخلاقیت جهان عرب در آمریکا بود که جائزه را از آن خود کرد.

  او در بازیگری هم مهارت دارد و در چند فیلم نیز شرکت داشته است. او می‌گوید تلاش می‌کند تا برای کشور خود سعودی گامی مفید در زمینه هنر بردارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران