فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سگ قهرمان یک عملیات انتحاری در نیجریه را ناکام کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  یک روزنامه آمریکایی گزارشی درباره سگی منتشر کرد که در آوریل 2017 توانست یک مهاجم انتحاری را در یک مراسم عروسی در نیجریه شناسایی کرده، جان ده‌ها نفر را نجات دهد.

  روزنامه The Epoch Times روز یکشنبه 3 فوریه 2019 گزارش کرد یک دختر نوجوان عضو گروه تروریستی بوکوحرام انتحاری زمانی که در آوریل 2017 قصد داشت به یک مراسم عروسی در روستای بیلبیلو در نیجریه حمله و کمربند انفجاری خود را منفجر کند، توسط سگ یکی از مهمانان شناسایی و مورد حمله قرار گرفت و در نتیجه درگیری با این سگ قهرمان، کمربندی انفجاری در خارج مراسم منفجر شد و کسی از مهمانان آسیبی ندید.

  در آن شب هنگامی که همه سرگرم رقص و شادی بودند به ذهن کسی خطور نمی‌کرد که ممکن آخرین لحظات حیات خود را تجربه می‌کند. مهمانان متوجه رفتار غیرعادی و ناآرامی سگ یکی از مهمان‌ها شدند. این سگ به شدت شروع به پارس کردن کرده و به سمت دختر نوجوانی که گویی چیزی را زیر لباس خود پنهان کرده بود، حمله کرد. مهمانان می‌گویند که شیوه و شدت حمله سگ به این دختر غیرقابل تصور بود.

  سخنگوی پلیس محلی در این‌باره گفت: «مهاجم انتحاری برای نجات جان خود از دست سگ عصبی و رها شدن از میان دندان‌های پرقدرتش ناچار به منفجر کردن خود کرد. اقدام این سگ سبب شد عملیات انتحاری دیگری که قرار بود در روستاهای دیگر انجام شود نیز شناسایی شده و ناکام بمانند.»

  دختر نوجوانی که به مراسم عروسی روستای بیلبیلو نیجریه حمله کرد، قصد داشت با ورود به محل برگزاری مراسم، خود را در میان مهمانان منفجر کند ولی اقدام سگ شجاع مانع از انجام اینکار او شد. در نتیجه انفجار علاوه بر فرد مهاجم، سگی که مانع او شده بود، نیز جان داد. اقدام قهرمانانه این سگ وظیفه‌شناس سبب شد به جای اینکه در روز بعد از عروسی، در نیجریه عزای عمومی اعلام شود، پیام‌های تشکر و دسته‌گل‌های بی‌شماری برای این مالک سگ دلاور ارسال شود.

  در پی این حادثه، بوکو حرام از بیشتر روستاها و شهرهای نیجریه رانده شد و عملیات این گروه تروریستی تنها به چند انفجار انتحاری محدود شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران