.
.
.

اگر از قند خون بالا رنج می‌برید یکی از این 10 خوراکی را بخورید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان از قند خون بالا رنج می‌برند و دیابت به یکی از بیماری‌هایی تبدیل شده که بسیاری را به خود دچار کرده و بسیاری دیگر را به دلیل ناکامی داروهای شیمیایی در مهار آن، به اتخاذ رژیم‌های غذایی طبیعی ترغیب کرده است.

دانشمندان علوم تغذیه برای این منظور فهرستی از 10 خوراکی تهیه کرده‌اند که تقریبا در هر منزلی می‌توان آنها را یافت؛ خوراکی‌هایی که در کاهش سطح قند خون نقش مهمی دارند.

نخود

نخود اگرچه ممکن است ناراحتی سیستم گوارشی را در پی داشته باشد ولی نقش فعالی در کاهش قند خود دارد و از این رو در دو دهه اخیر توانسته جایگاه مهمی در سبد غذایی آمریکایی‌ها داشته باشد.

کلم بروکلی

بروکلی یکی از مهم‌ترین خوراکی‌ها در تنظیم و محافظت از سلامت بدن انسان است. بسیاری طعم بروکلی را نمی‌پسندند ولی علیرغم طعم نه چندان خوبش این ماده غذایی نقش پررنگی در کاهش سطح قند خون و افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن در مقابل سرطان‌ها دارد.

کلم برگ

کلم برگ به دلایل وجود منابع سرشار ویتامین C و كالری اندک و چربی‌ها بسیار کم، سطح قند خون افراد را تنظیم می‌کند.

قارچ

برخی قارچ‌ها قابل خوردن نیستند ولی آنها که قابل خوردن هستند سطح قند خون را به مقدار قابل توجهی می‌کاهند. قارچ از گیاهان ضد سرطان به شمار می‌آید.

بادام زمینی

بادام زمینی دارای چربی‌های مفید و پروتئین است. مصرف بادام زمینی به شکل طبیعی و یا به شکل کرم، سطح قند خون را تنظیم می‌کند.

گل کلم

گل کلم علاوه بر کاهش قند خون، در کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز موثر است و خواص ضد سرطانی دارد.

گوجه فرنگی

این ماده خوراکی که از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین خوراکی‌های دنیاست، قند خون را می‌کاهد و از ابتلا به بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند.

هویج

علاوه بر تقویت بینایی، به دلیل وجود کاروتین و ویتامین آ، قند خون را در سطح مناسبی نگاه می‌دارد.

هلو

هلو را می‌توان به شکل میوه و یا آب میوه مصرف کرد. در هر دو حالت قند خون در پایین‌ترین سطح نگاه داشته می‌شود.

عدس

عدس مملو از الیاف، مواد معدنی و ویتامین‌هاست و سبب می‌شود فرد برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کند. سطح قند خون را کاهش داد و آن را ثابت نگاه می‌دارد.