.
.
.

بطری‌های شیشه‌ای بيشتر از پلاستیکی به محيط زيست آسيب می‌رسانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت کوکاکولا اعلام کرد که بطری‌های شيشه اي حاوی كربنات ممكن است بيشتر از بطری هاي پلاستيكي به محيط زيست آسيب وارد كنند. بطری‌های نوشيدنی شيشه‌ای طي سال اخير 14 درصد افزايش يافته اند چون اعلام شده بود نسبت به بطری‌های پلاستيكی آسيب كمتری به محيط زيست وارد مي كنند.

بر اساس گزارش تلگراف، یکشنبه 27ژانویه 2019، شرکت کوکاکولا اعلام كرد در انگلستان همچنان مشاهده مي شود كه بطری نوشيدني شيشه ای بيشتر فروش می رود اما علیرغم اين نظر عمومی، شركت كوكاكولا هشدار داد كه شيشه كمتر از پلاستيک ضربه محيط زيستي وارد نمی كند چون هم سنگين تر و هم مقدار كربنات به جامانده از آن بيشتر است. كربن هم از گازهايی است كه دانشمندان اعلام كرده اند در معرض گرم شدن است.

بزرگترين توليدكننده نوشيدنی در جهان در ادامه افزود: تمام عناصر موجود در شيشه و پلاستيک نيز صد در صد قابل بازيافت است بنابراين خواه مصرف كنندگان از بطری پلاستيكی استفاده كنند خواه شيشه ای، هر دو قابل بازيافت هستند.

این قطع مصرف بطری های پلاستیکی در انگلستان زمانی اتفاق افتاد که اتحادیه ای در انگلستان از مغازه داران درخواست کرد مصرف پلاستیک را تا سال 2025 به صفر برسانند. با این حال، سوپر مارکت های بسیاری هم طرح جمع آوری بطری های پلاستیکی و بازخرید آنها از مشتری ها را اجرا می کردند.

واهمه های مربوط به پلاستیک و ریختن انباشت های آن در دریا و اقیانوس نیز از بین رفته است چون دیگر دور ریخته نمی شوند و در حالت خودشان باقی می مانند.

شرکت کوکاکولا در ادامه این گزارش اعلام کرد که برای جلب رضایت همه مشتریان تمام بطری های مصرفی این شرکت شیشه ای، پلاستیکی و آلومینیومی هستند اما همه آنها از چرخه بازیافتی خواهند بود.