.
.
.

کشته شدن 27 تن در دو انفجار متوالی در فیلیپین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی فلیپین روز یکشنبه 27 ژانویه از کشته شدن 27 تن در پی انفجار دو بمب در یک کلیسای کاتولیک در جنوب فیلیپین خبر دادند. در این انفجار 77 تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس فیلیپین با اعلام این خبر گفته‌ است، قربانیان این حمله شماری از شهروندان عادی و تعدادی از نیروی امنیتی ارتش بودند.

براساس این گزارش، بمب اول این حمله در زمان مراسم دعا در کلیسایی در مرکز استان «سولو» واقع در جزیره میندانائو منفجر شد و هنگامی که نیروهای امنیتی و امدادی ارتش به محل حادثه رسیدند، بمب دیگری نیز در پارکینگ این کلیسا منفجر شد.

دلفین لورنزانا، سخنگوی منطقه‌ای ارتش فیلیپین پس از این حمله گفت: «این یک حمله فجیع بود مردم باید هوشیار باشند و با مقام‌های کشور همکاری کنند انگیزه آنها قطعاً تروریسم است کسانی هستند که صلح نمی‌خواهند» .

وی افزود:«مایه تأسف است که این انفجارها اندکی پس از تصویب قانون تشکیل نهادهای سیاسی خودمختار رخ داده است.»

شهروندان جزیره بزرگ میندانائو در جنوب فیلیپین که عمدتا مسلمان هستند، روز دوشنبه هفته گذشته با شرکت در یک همه‌پرسی با اکثریت قاطع به خودمختاری این منطقه رأی داده بودند. استان سولو یکی از معدود جاهایی بود که همه‌پرسی خودمختاری در آن رأی نیاورد، اما این استان جزئی از جزیره میندانائوست و باید به منطقه خودمختار بپیوندد.

استان میندانائو همچنین قلمرو گروه اسلام‌گرای «ابو سیاف» است که به انجام حملات و درگیری با نیروهای دولتی در این کشور معروف است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.