.
.
.

فرانسه، ترفند دیوارسازی ترامپ را علیه مهاجران به کار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرانسه، دیواری به ارتفاع 10 فوت ساخت تا مانع خروج غیرقانونی مهاجران از این کشور به سمت بریتانیا شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مترو بریتانیا، دوشنبه 21 ژانویه، این سد امنیتی که نزدیک یک ایستگاه بنزین در بندر کاله است، همانند طرح ترامپ در آمریکا است.

سیاستمداران اظهار می‌کنند این طرح به منظور جلوگیری از ورود قاچاقچیان انسان و ورود آنها ساخته شده است. اما مسئولان اردوگاه‌های مهاجران در فرانسه، این عملکرد را نکوهش می‌کنند و آن را اقدامی ضدانسانی که به افراد آسیب‌پذیر ضربه می‌زند قلمداد می‌کنند.

این دیوار در مکانی بندری ساخته شده است که مرکز قاچاقچیان و پناهجویان است. چنین دیوارسازی، نخستین بار است که در فرانسه برای ممانعت از نقل و انتقال پناهجویان انجام می شود. با این حال واکنش‌هایی در بین حامیان کارگران و موسسات خیریه در برداشته است، این افراد معتقدند که این دیوارسازی ادامه برنامه ترامپ برای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی است.

هدف دولت فرانسه، ساخت دیوار در منطقه کاله است که محل استقرار پناهجویان و کانالی برای ورود آنان به بریتانیا شده است. عمده این پناهجویان از افغانستان، سوریه و ایران هستند که طبق بررسی‌ها، ایرانیان به دلیل درگیر نبودن کشورشان با جنگ، مبلغ بیشتری به قاچاقچیان برای ورود به بریتانیا می‌پردازند.

طی دو سال اخیر ورود پناهجویان ایرانی به کاله بیشتر از هر ملیت دیگری بوده است.