.
.
.

اختلاف ترامپ با اعضای حزب دمکرات به لغو مشارکتش در اجلاس داووس منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه 10 ژانویه 2019 اعلام کرد، به دلیل اختلافات مستمر میان او و مخالفانش از حزب دمکرات درباره احداث دیوار مرزی با مکزیک، تصمیم گرفته است تا از مشارکت در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد «داووس» خودداری کند.

این اجلاس قرار است در روزهای 21 الی 25 ژانویه سال جاری در شهر «داووس» سوئیس برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ طی پیامی در شبکه توئیتر نوشت:« به علت پافشاری دمکرات‌ها به مخالفت در زمینه پرونده امنیت مرزها و اهمیت بزرگ مسائل امنیتی نزد ملت ما، اینجانب با تمام احترام سفر بسیار پر اهمیت خود به داووس سوئیس برای مشارکت در مجمع جهانی اقتصاد را لغو می‌کنم. گرمترین سلام‌های خود به مجمع جهانی اقتصاد را ابراز داشته و خالصانه عذرخواهی می‌کنم».

از سوی دیگر جیروم پاول، رییس بانک مرکزی موسوم به «صندوق ذخیره فدرال آمریکا» روز پنجشنبه هشدار داد که اگر تعطیلی جزئی دولت آمریکا برای مدت طولاتی ادامه یابد ممکن است به اقتصاد این کشور آسیب برساند.

پاول در نشستی در واشینگتن گفت:« اگر تعطیلی دولت آمریکا برای مدت طولاتی ادامه یابد بر این باورم که تاثیر آن بر آمارها قابل ملاحظه خواهد بود».

از سه هفته پیش تا کنون بخش‌های مهمی از اداره‌های دولت فدرال آمریکا به دلیل اختلافات شدید میان دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور و مخالفانش از حزب دمکرات درباره احداث دیوار مرزی با مکزیک، به حالت تعطیل کامل در آمده است.