فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پلیس تایلند با دیپورت دختر پناهجوی سعودی مخالفت کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  فرمانده پلیس مهاجرت تایلند روز دوشنبه 8 ژانویه 2019 اعلام کرد که دختر پناهجوی سعودی که در حین تلاش برای سفر و درخواست پناهندگی در استرالیا، در تایلند دستگیر شد، به هیچ جایی بر خلاف میلش فرستاده نخواهد شد.

  رهف محمد، دختر 18 ساله سعودی کماکان در اتاقی در هتل فرودگاه سووارنابومی بانکوک تحصن کرده تا مانع از دیپورت شدن خود به کویت شود. او از کویت به تایلند آمده بود. این دختر جوان از روز دوشنبه در اتاقی در این هتل پناه گرفته و از طریق شبکه‌های اجتماعی درخواست کمک کرد.

  کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل شامگاه دوشنبه اعلام کرد، مقامات تایلندی به مسئولان این نهاد اجازه داده‌اند با رهف دیدار کنند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هیچ جزئیاتی از این دیدار منتشر نکرد.

  ژنرال سوراکاتی هاکبارن، رئیس پلیس مهاجرت تایلند اعلام کرد که پدر این دختر جوان روز دوشنبه به تایلند آمده و پس از آن برای مسئولان روشن خواهد شد که آیا این دختر خواهان بازگشت به کشورش است یا خیر.

  ژنرال هاکبارن در یک نشست خبری در فرودگاه سووارنابومی به خبرنگاران گفت: «او در حال حاضر نمی‌خواهد بازگردد و ما هیچگاه او را مجبور به این کار نخواهیم کرد. او را به هیچ جایی بازپس نخواهیم فرستاد.»

  تبلیغات