.
.
.

مرد تایلندی به مناسبت سال نو خود و اعضای خانواده‌اش را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس تایلند روز سه‌شنبه اول ژانویه 2019 اعلام کرد یک شهروند 41 ساله‌ تایلندی همزمان با برگزاری جشن‌های سال نو، دو نفر از خانواده همسرش و دو کودک خود را کشت و سپس به زندگی خود پایان داد.

یک مرد 41 ساله تایلندی به نام «سوشیب سورنسینگ» در منطقه «شومبرون» در جنوب این کشور، نیمه‌شب دوشنبه و ساعاتی پس از تحویل سال به منزل بازگشت و با افراد خانواده همسر خود مواجه شد که به مناسبت آغاز سال 2019 در مقابل منزلش به شادی می‌پردازند. لحظاتی بعد و در پی بالا گرفتن جر و بحث میان این مرد و دیگران، او با یک اسلحه کمری دو نفر از آنها به همراه و کودک 6 و 9 ساله‌اش را کشت و سپس با شلیک به خودش، خودکشی کرد.

به گفته فردی 33 ساله به نام «تیناکورن اونموک» که از این حادثه جان سالم به در برده، سوشیب سورنسینگ هنگام بازگشت به منزل مست بود و با خشونت فریاد می‌کشید: «هیچ کس در این خانواده مرا ارج نمی‌نهد، علیرغم اینکه من در همه چیز به آنها کمک کردم. همین الان به موضوع پایان دهیم.»

به گفته پلیس، تیناکورن اونموک در این حادثه تیر خورد ولی خود را به مردن زد تا جان خود را نجات دهد و مانع شلیک دوباره سوشیب به خود شود.

همسر سوشیب سورنسینگ در منطقه دیگری کار می‌کند و به دلیل مشغله کاری نتوانسته بود به منزل بازگشته و در جشن‌های آغاز سال نو شرکت کند.

سوشیب سورنسینگ در ماه نوامبر 2018 از زندان آزاد شده بود. او به دلیل تلاش برای کشتن اعضای خانواده همسرش سه سال در زندان بود. او سال‌ها با خانواده همسرش اختلاف داشت و بارها آنها را به قتل تهدید کرده بود.

براساس مطالعه‌ای که دانشگاه واشنگتن در سال 2016 منتشر کرد، تایلند بالاترین نرخ قتل با اسلحه گرم در آسیا را دارد.